ВРК/Factum Group: рейтинг комунікаційних та медіа агентств «Вибір рекламодавця»

Цьогоріч Всеукраїнська Рекламна Коаліція продовжила чергове дослідження Advertiser’s Choice (Вибір рекламодавця), за результатами якого складено рейтинги агентств, які були вказані рекламодавцями в якості своїх потенційних майбутніх партнерів.

Варто зазначити, що цього разу методика опитування та рейтингування зазнала значних змін. Вперше дослідження проводилось у партнерстві з дослідницькою компанією Factum Group.

ADVERTISER`S CHOICE 2019/2020 представлено двома рейтингами, окремо для комунікаційних агентств (до числа яких входять рекламно-комунікаційні агентства за різними напрямами – креативні, digital, маркетингових комунікацій, PR тощо) та окремо для медіа агентств (full service медіа агентства, що займаються розробкою медіа стратегій, плануванням, баінгом тощо).

Дослідження проходило у формі анкетування: представникам рекламодавців (у переважній більшості — топ-менеджери, маркетинг директори або інші представники маркетинг відділів) було запропоновано взяти участь в опитуванні та назвати агентства, які вони хотіли б бачити своїми партнерами для вирішення ряду комунікаційних та медійних завдань. Сам вибір передбачав ситуацію, що не накладає жодних обмежень за бюджетом, мережевими контрактами, конфліктом бізнес-інтересів або терміном проведення робіт тощо.

Цільова аудиторія опитування – це представники умовного «ТОП-а рекламодавців», які відповідають та/або впливають на вибір медійних та/або рекламно-комунікаційних агенцій для рекламних проявів рекламодавця.

Опитування проходило у декілька етапів та у різних формах (mix-mode: online опитування за персоналізованими посиланнями та особисте опитування у offline):

  • опитування рекламодавців, що були членами журі Effie Awards Ukraine 2019, безпосередньо під час проведення суддівства;
  • опитування топ-рекламодавців за медіа-бюджетами: оцінка бюджету визначалась, але не обмежувалась, на основі даних розміщення телевізійної та інтернет реклами;
  • опитування рекламодавців під час проведення дослідження Best Marketing Teams 2019;
  • опитування додаткового списку рекламодавців, що були запропоновані членами ВРК за фактом підтвердження відповідності рекламодавця медійним бюджетам.

Цьогорічне дослідження ADVERTISER`S CHOICE також мало на меті максимальне залучення більшого числа експертів/представників топ-рекламодавців задля формування кожною компанією єдиної найбільш точної оцінки. Тому кількість респондентів (представників рекламодавців) у межах однієї компанії не обмежувалась. Якщо в опитуванні брало участь більш одного представника від компанії, результати зважувалися пропорційно (приклад: у дослідженні взяли участь три представника одного бренду, кожний відмічений респондентом вибір отримав понижуючу вагу 1/3).

Варто зазначити, що в оновленій методології дослідження принцип анонімності голосування був збережений. Тобто ВРК не розкриває інформацію, як і за які саме агентства голосував кожен представник рекламодавця. Але сам перелік експертів зі списків рекламодавців, що взяли участь у опитуванні, є відкритим.

Щодо самих результатів, то Вибором рекламодавців серед комунікаційних агентств стало агентство banda,  а серед медійних – Carat Ukraine. Загалом у списку агентств, що фігурували у опитуванні, було представлено 103 комунікаційних та 27 медіа агентств. До фінальних рейтингів увійшли не всі агентства зі списку.

Розстановка агентств у рейтингах Вибору рекламодавців виглядає наступним чином: 

Рейтинг комунікаційних агентств ADVERTISER`S CHOICE 2019/2020 

Рейтинг-комунікаційних-агентств

Рейтинг медіа агентств ADVERTISER`S CHOICE 2019/2020

Рейтинг-медіа-агентств

Нагадаємо, Всеукраїнська рекламна коаліція раніше опублікувала рейтинг «Агентство року 2019» (Agency of the Year 2019). Лідером рейтингу стало агентство banda. Рейтинг «Агентство року 2019» був складений за підсумками одразу двох рейтингів – Рейтингу креативності та майстерності сезону 2018/2019 (Creativity & CraftRating 2018/2019) та Рейтингу ефективності за підсумками Effie Awards Ukraine 2019.

Источник: MMR

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*