IQS: регулярно проходить огляд в окуліста лише кожен третій мешканець Польщі

Хоча кожен другий поляк має підтверджену ваду зору, а то й очну хворобу, регулярно проходить огляд в окуліста лише кожен третій, а 15% ніколи не перевіряло зір – це дані останнього опитування центру IQS.

Поляки зарідко відвідують окулістів та оптометристів – майже 30 % були на прийомі в офтальмолога понад 3 роки тому, а 15 % – ніколи.

На думку спеціалістів, перевіряти зір потрібно раз на рік. Це збільшує шанс на виявлення різних проблем з очима, зокрема й таких, які загрожують втратою зору, наприклад глаукоми. Тим часом упродовж останнього року лікаря відвідало трохи більше однієї третини опитаних (37 %).

Опитування теж засвідчило, що кожен четвертий оцінює стан свого зору дуже добре, кожен другий – скоріше добре. Одночасно ці самі респонденти заявили, що понад 60 % рекомендована корекція зору, а 47 % носять окуляри або лінзи.

Схожі дані оприлюднило Головне управління статистики (Główny Urząd StatystycznyGUS). Можна зробити висновок, що кожен другий поляк носить окуляри, а кожен четвертий має проблеми з прочитанням газети.

85 % учасників дослідження ствердили, що щодня користуються такими пристроями, як ноутбук, смартфон чи планшет. Кожен другий проводить вільний час перед телевізором, а кожен третій робить це понад 4 години на день.

Роботу за комп’ютером сім днів на тиждень виконують 47 % анкетованих. Більшість цих дій робиться у штучно освітлених приміщеннях, 45 % поляків перебувають у них понад 8 годин на день. Такі умови праці і звички мають негативний вплив на очі, можуть призводити, наприклад, до пересихання слизової оболонки ока, викликати біль, почервоніння, дискомфорт. У свою чергу, надто довге фокусування ока на екрані монітора може призводити, особливо у осіб із короткозорістю, до втоми очей і невиразного бачення ввечері, а в осіб із далекозорістю – до болю голови.

Тому варто дбати про гігієну праці перед екраном і виконувати своєрідну гімнастику «3 по 30» – кожних 30 хвилин зосереджувати на 30 секунд свій зір на чомусь, віддаленому щонайменше на 30 метрів.

Источник: MonitorInfo 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий