Active Group: більше 67% киян віком понад 60 років користуються смартфоном чи планшетом

Вже котрий рік в Україні відбувається впровадження електронних сервісів, Інтернет проникнув вже до найвіддаленіших куточків. Взаємодія з державою поступово переходить на принципово інший рівень. Роботи по переведенню державних сервісів в он-лайн особливо прискорилась під час роботи уряду Яценюка, а з приходом нової владної команди, навіть з’явилось профільне міністерство. Очевидно, що Київ як столиця і як найбільше місто опинився в центрі всіх процесів.

Одночасно з цим відбувається впровадження різних інтелектуальних систем, які можна назвати терміном «штучний інтелект».

Для того, щоб зрозуміти ставлення киян до нових технологій, компанія «Active Group» на замовлення Kyiv Smart City у вересні провела в Києві соціологічне дослідження з метою з’ясувати ставлення киян до інтернет-сервісів.

Перший (і головний) висновок – самі кияни давно «диджіталізувались». Дев’ять з десяти киян сказали, що мають смартфон або планшет. Причому навіть серед людей віком більше 60 років, про користування сучасними пристроями зв’язку заявили більше 67%.

нові-технології

Щодо електронних сервісів, якими користуються кияни, з’ясувалось, що різними мессенджерами щодня користуються 63,2% опитаних, а в соціальні мережі щодня відвідують майже 60%. Пошуковими системами користуються – 63,1%. Про щоденне користування електронними платежами сказали лише 12,5% опитаних. Проте регулярно (раз на місяць і частіше) електронні платежі використовують 69,2% опитаних.

В той же час, сервісами, які запроваджує місцева влада та держава користується значно менша частина опитаних. Так. Про регулярне (раз на місяць і частіше) використання державних сервісів заявило лише чверть опитаних. Електронними чергами користуються також швидше рідко – найбільше відповідей щодо частоти використання – «кілька разів на місяць» (27,2%) і «раз на кілька місяців» (26,4%). Щоправда відносно невелике залучення людей до таких систем може говорити не стільки про нерозвиненість механізмів, скільки про відсутність потреби зв’язуватись з відповідними сервісами. Тим більше, що 70,9% киян оцінюють появу електронних черг як «абсолютно позитивно» або «швидше позитивну».

нові-технології

Кияни опікуються власною приватністю. Так, на запитання «Як ви ставитесь до можливості надання силовим органам (поліції та спеціальним службам) доступу до особистих даних задля суспільного блага (безпеки)?», кількість негативних відповідей практично вдвічі перевищила кількість позитивних.

Оцінюючи ідею впровадження систем розпізнавання обличь на вулицях, «категорично негативно» або «швидше негативно» її оцінили 42% опитаних. В той час, як позитивно – 48%. А впровадження системи розпізнавання номерів авто і автоматичного покарання за порушення ПДД оцінили абсолютно позитивно (в обидвох запитаннях кількість позитивних відповідей більша за 70%).

нові-технології

Окремо було досліджено і тему штучного інтелекту. Так, з’ясовувалось, що якщо в цілому до ідеї впровадження систем штучного інтелекту в органи влади кияни ставляться з обережністю (54,2% позитивних відповідей проти 30,5% негативних), то до окремих напрямків розвитку таких систем – дуже позитивно.

Важливою проблемою, яку може розв’язати система штучного інтелекту – підвищення якості комунікації з міською владою. Лише 21,8% опитаних вважають така комунікація організована «ідеально, або майже ідеально» та «добре». А на запитання «як покращити комунікацію киян з владою?», 41,8% опитаних вважають, що необхідно спростити процедури, 33,9% – створити додаткові можливості за допомогою смартфонів або планшетів, 27,5% опитаних вважають, що необхідно ще більше автоматизувати процес комунікації та пошуку відповідей.

нові-технології

Щодо зручності комунікації з посадовцем по вирішенню конкретних питань, для 41,7% опитаних було б зручно прийти на прийом, а для 37,8% було б зручно зв’язуватись за допомогою мессенджерів. 37,2% вважають зручною комунікацію телефоном. Причому в цьому питанні відповіді дуже сильно відрізняються в залежності від віку. Так, для людей старшого віку, найкращий варіант – особистий прийом, а для людей молодшого – за допомогою мессенджерів.

нові-технології

До самої ідеї перевести державні сервіси в Інтернет, 49,8% киян ставляться «позитивно» або «швидше позитивно», в той час, як негативних відповідей (разом) 36,3%.

нові-технології

В той же час, відповідаючи на запитання «Як ви вважаєте, на скільки можна замінити спілкування з посадовцем на віддалене (з дому через Інтернет)?», лише 5,9% опитаних сказали, що замінити можна всі процедури на віддалені, 25,3 – що більшість процедур. А найбільша кількість опитаних (45,5%) вважають, що зробити повністю віддаленими можна лише деякі процедури.

нові-технології

Щодо позитивних змін від впровадження штучного інтелекту в органах влади, найбільший результат (38,3%) набрав пункт «Зменшення корупції», далі з невеликим відривом (35,8%) – Підвищення ефективності роботи. Замикає трійку позитивних очікувань від впровадження штучного інтелекту пункт «збільшення прозорості влади».

нові-технології

Також запитали і які проблеми можуть бути пов’язані з впровадженням штучного інтелекту в органах влади. 37% опитаних очікують втрату робочих місці. 31,4% говорять про «неготовність суспільства» до таких змін. 27% опитаних говорять про брак фахівців, які зможуть працювати з такими системами і 23,6% бояться втрати людьмиконтролю за системами штучного інтелекту.

нові-технології

В якості висновку можна стверджувати, що потреба в переведенні процедур спілкування у віддалені форми буде лише наростати. Кияни легко навчились користуватись електронними чергами, надавати запити через сайти та інші засоби зв’язку. А оскільки більшість киян не задоволені якістю зв’язку з міською владою, місту доведеться швидко «диджіталізовуватись». І така потреба буде гострою незалежно від наявності чи відсутності профільних міністерств.

Опитування проводилось 14-15 вересня 2019 року. Географія дослідження – всі райони мміста Києва. Вибірка репрезентативна за віком статтю і районом міста. Похибка вибірки (теоретична при довірчій ймовірності 95%): при відсотку відповідей 50% – +/-4,4%; при відсотку відповідей в 25% та 75% – +/- 3,8%; при відсотку відповідей в 10% та 90% – +/- 2,6% .

Источник: Active Group

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий