Personnel Service: 77% українських заробітчан займаються в Польщі фізичною працею

Перекази від заробітчан, які працюють в Польщі, у другому кварталі 2019 року становили 4 млрд злотих, із них 85,7% переказів відправили до України. Такі дані оприлюднив Національний банк Польщі.

Згідно з повідомленням польського регулятора, перераховані 4 млрд злотих – це на 0,6 млрд більше, ніж за аналогічний період 2018-го.

«Зафіксований приріст є наслідком збільшення обсягів трансфертів від трудових мігрантів, які працюють впродож короткого періоду», – йдеться в повідомленні.

Національний банк Польщі зауважив, що перекази в Україну продовжили домінувати в географічній структурі і становили 3,4 млрд злотих (майже 21,53 млрд грн в перерахунку, — ред.), що є 85,7% від загального обсягу.

Як йдеться в дослідженні «Барометр трудової міграції» за другий квартал 2019 року, яке підготувала компанія Personnel Service, громадяни України досі ставляться до роботи в Польщі як до способу швидкого наповнення домашнього бюджету, повідомив сайт бізнесових новин Bankier​. Близько 66% українських заробітчан проводять максимум три місяці в цій країні. Водночас кожен п’ятий прибуває на термін від трьох місяців до півроку, і лише кожен десятий працює в Польщі до одного року.

Згідно з даними опитування українських заробітчан, середня чиста заробітна плата українців у цей період становила 2501–3000 злотих (у перерахунку 15830–18997 грн) , також є поширеним заробіток у 2001–2501 злотих (1267–15830 грн) на руки.

Також, як йдеться в опитуванні 77% заробітчан виконували в Польщі фізичну працю, 17% – вибрали зайнятість у сфері послуг та лише 2,3% працювали інтелектуально.

До слова, торік Україна стала регіональним лідером у Європі та Центральній Азії за обсягами грошових переказів трудових мігрантів. Згідно з даними Світового банку, обсяги грошових переказів в Україну у 2018 році зросли на 19% і становили 14 млрд доларів CША.

Також, згідно з даними дослідження польського Фонду підтримки мігрантів, понад 50% українських заробітчан в Польщі хочуть більшої зарплати. Оптимальною платнею, на думку українців, є від 82 до 126 грн за годину роботи.

Источник: Zaxid.net

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий