Active Group: на виборах до Київміськради за «Слугу народу» готові голосувати майже 35% киян

Результати соціологічного дослідження «Київський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» в листопаді 2019 року показали, що майже половина киян оцінюють позитивно загальний розвиток свого міста.

Жителям столиці запропонували оцінити за 5-ти бальною шкалою («1» – мінімальна оцінка, а «5» – максимальна) загальний розвиток Києва: 44,3% респондентів оцінили розвиток позитивно, з них 36,4% – на «4» та 7,9% – на «5», 33,7% поставили «3», 15,9% – «2» і 3,8% – «1». Крім цього, 2,2% не визначились із відповіддю. Тобто в середньому кияни оцінюють розвиток міста на 3,29 бали.

Оцінюючи роботу міського голови за п’ятибальною шкалою 39% опитаних киян поставила Віталію Кличку «4» (30,7%) та «5» (8,3%), ще половина респондентів оцінила роботу мера на «3» (30,7%) та «2» (21,8%), а взагалі незадоволених роботою мера виявилось 7%. І лише 1.5% не змогли оцінити роботу міського голови. Отже, кияни оцінили діяльність В. Кличка в середньому на 3,12 бали, що є найвищою оцінкою за останній рік.

Жителів столиці просили оцінити за 5-ти бальною шкалою ідею розділення повноважень мера та Голови держадміністрації. Третина киян таку ініціативу оцінили негативно: 14,3% поставили «1», 20,6% – «2», ще чверть опитаних (24,1%) поставили «3». Натомість 19,6% респондентів оцінили таке розділення на «4», а ще 10,4% на «відмінно». Не визначилися з відповіддю 11% респондентів. Отже в середньому кияни оцінили дану ініціативу на 2,9 бали.

Також кияни оцінили ідею створення районних рад в місті. Негативно до такої ініціативи поставилися 20,6% опитаних: 8% з них поставили «1», 12,6% – «2», ще 23,1% поставили «3». Майже третина респондентів (30,7%) поставили «4», а 11,2% на «відмінно» оцінили таку ідею. 14,4% опитаних жителів столиці не визначилися зі своєю думкою. Отже, в середньому ідея створення районних рад отримала 3,29 бали.

Відповідаючи на запитання «Якби вибори до Київської міської ради відбувалися б наступної неділі, кандидата від якої партії ви би підтримали?» більше третини киян – 34,8% серед тих, хто визначився з вибором партії (26,1% від усіх респондентів) обрали правлячу партію «Слуга народу». На другому місці ВО «Батьківщина» з 16,1% (12,1%), третє місце посідає «Європейська солідарність» – 12,8% (9,6%). Також прохідний бар’єр долають «Опозиційна платформа – за життя» з 8,1% (6,1%) та «Голос» з 7,9% (5,9%). Всі інші партії мають шанс потрапити в міську раду лише за рахунок тих, хто ще не визначився з вибором, а таких респондентів 20,6%.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

Кияни визначилися і з лідером партійного антирейтингу, яким незмінно лишається партія колишнього президента П. Порошенка. Відповідаючи на запитання «За яку з політичних сил ви би не проголосували б за жодних обставин?» 28,1% опитаних обрали партію «Європейська солідарність». На другому місці «Радикальна партія Олега Ляшка» – 21,3% і замикає трійку антилідерів «Опозиційна платформа – за життя». У «Партії Шарія» 17,1% народної «не любові», у ВО «Батьківщина» та партії «Українська стратегія Гройсмана» – 13,4%. Антирейтинг партії «Слуга народу» зростає, але все одно, вона посідає лише сьоме місце з 11,5% голосів киян. Не визначилися зі своїми антипатіями 19,6% респондентів.

Майже порівну розділилися думки жителів столиці щодо необхідності дострокових виборів місцевої влади. Відповідаючи на запитання «Чи потрібні на вашу думку дострокові вибори мера та депутатів Київської міської ради?» 42,7% киян відповіли стверджено, натомість 46,6% так не вважають, ще 10,7% опитаних не визначились з відповіддю на запитання.

Також респондентів просили визначитися з найкращим та найгіршим мером міста Києва. Відповідаючи на запитання «Як Ви вважаєте, хто з керівників міста Київ був найкращим?» 30,1% киян обрали В. Кличка, на другому місці О. Омельченко – 21,4%, у О. Попова 10,5%, у Л. Черновецького 6,2% і у Л. Косаківського 3,6%. Ще 28,2% опитаних не визначилися з відповіддю.

Беззаперечним лідером антирейтингу мерів став Л. Черновецький. Відповідаючи на запитання «Як Ви вважаєте, хто з керівників міста Київ був найгіршим?» 41,6% киян назвали саме його. На другому місці В. Кличко з 11,5%, у О. Попова 8%, у О. Омельченко 7% і у Л. Косаківського 4,6%. 27,4% опитаних не змогли відповісти на запитання.

Дослідження електоральних настроїв киян from mResearcher

Дослідження проводилось з 17 по 19 листопада. Загалом опитано 1500 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,6%.

Источник: www.activegroup.com.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий

  1. Слава

    Цікаво. Тобто на позачергових виборах було 36, а тепер 35 відсотків. Цих кретинів абсолютно не сколихнули ані кретинизм обраних, ані їхня підвищена сексуальна стурбованість, ані брехливість щодо розданих обіцянок. Можна констатувати, що 35 відсотків у нас довбо..бів. Й це доконаний факт. І потім не треба дивуватися, що у нас «все так погано» й що нас «постійно обманюють політики» — як же вас не обманювати, як ви клінічні ідіоти?!

    Ответить