Володимир Паніотто: На референдумі щодо продажу землі можна отримати будь-який результат

Ще одне дослідження групи «Рейтинг». 73% проти продажу землі, 19% за продаж. А за нашими даними проти продажу тільки 52% і 35% за продаж. З чим це пов»язано? «Рейтинг» запитував «Як Ви ставитесь до продажу землі сільськогосподарського призначення?», а ми «Як ви ставитеся до доручення президента Зеленського про скасування мораторію (заборони) на продаж землі сільськогосподарського призначення в термін до жовтня цього року і ввести купівлю-продаж землі до грудня цього року? Згадування популярного Зеленського суттєво підвищує підтримку продажу землі.

А ще ми запитували «На Вашу думку, повинен чи ні громадянин України, який володіє землею / земельним паєм, мати право вільно розпоряджатися нею, в т.ч. мати право продати?» Тут вже навпаки, 66% вважають, що власник має право продавати землю і тільки 17% проти. У Законі про референдум сказано, як формуються комісії і т.п., але не має жодного слова про процедуру формулювання запитання. Тому інціатори референдуму можуть завжди отримати бідь-який бажаний результат. Гадаю, що за цим законом не можна проводити жодних референдумів, закон треба спочатку удосконалити.

Володимир Паніотто

Володимир Ілліч Паніотто (нар. 22 січня 1947, м. Київ) — український соціолог, доктор філософських наук, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології, професор кафедри соціології Університету «Києво-Могилянська Академія».

Володимир Паніотто є членом Правління Соціологічної асоціації України, членом ESOMAR, WAPOR, AAPOR, Міжнародної соціологічної асоціації (ISA).

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*