Kantar Public: 69% поляків переконані у своєму реальному впливі на діяльність ЄС

Уже 69 % поляків вважають, що їхній голос чують у ЄС, згідно з останнім опитуванням Євробарометру ЄС, проведеним у червні 2019 р. Кількість людей, переконаних у реальному впливі на діяльність ЄС за три передвиборчі місяці (з березня 2019 р.), зросла на 13 %.

У післявиборчому опитуванні Євробарометру також розглянуто питання, які спонукали громадян до голосування на останніх виборах до Європейського парламенту. Польські респонденти найчастіше говорили про економіку та економічне зростання (41%). Важливими для прийняття рішення було також визначення способу роботи ЄС у майбутньому (38 %) та просування прав людини та демократії (32 %). На наступних місцях опинилися політика безпеки та оборони (29 %), боротьба зі зміною клімату та захист навколишнього середовища (23 %) та імміграція (20 %).

Рекордна явка та висока підтримка членства в ЄС

50,6 % громадян Польщі, які мають право голосу, взяли участь у європейських виборах 2019 р., що на 8 % більше порівняно з попередніми виборами. Найбільший приріст явки в ЄС було зафіксовано у Польщі, де проголосували 46 % уповноважених до цього (+22 %). Це найвища явка за всю історію європейських виборів у країні, а віра в переваги членства в ЄС у Польщі залишається високою.

86 % респондентів у Польщі вважають, що країна виграє від членства в ЄС. Відповідаючи на запитання про загальну оцінку членства Польщі в ЄС, 68 % респондентів оцінили його позитивно, 8 % – негативно, а 23 % – нейтрально.

Голосування як громадянський обов’язок та проєвропейська орієнтація

48 % респондентів із Польщі сприймають голосування на виборах як свій громадянський обов’язок. Для порівняння, в усіх 28 країнах-членах ЄС середній показник становив 52 %, що на 11 % більше порівняно з 2014 р. 23 % опитаних польських респондентів сказали, що вони голосували тому, що підтримують ЄС, а це на 8 % більше порівняно з 2014 р. Аналогічна тенденція спостерігається у всіх 28 країнах-членах ЄС, де середній показник становив 25 % (збільшення на 11 %).

Як підкреслив президент Європарламенту Девід Сассолі, для Європейського парламенту ключовими є такі питання, як економічна реформа, зміни клімату, майбутнє ЄС та захист прав людини.

Довідка. 8–19 червня компанія «Kantar Public» провела 1000 прямих інтерв’ю в Польщі. В усьому Європейському Союзі 7–26 червня опитали 27 464 респондентів.

Источник: Monitor Info

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий