Kantar: понад 54% нелегальних цигарок поширюються через вуличних торговців та магазини

В Україні  продовжує стрімко зростати рівень нелегальної торгівлі тютюновими виробами — у 2019 році він сягнув позначки 7.2%, маючи стійку тенденцію до зростання починаючи з 2017 року. Такі дані проекту Моніторингу нелегальної торгівлі тютюновими виробами в Україні, який проводить Kantar Україна на замовлення провідних вітчизняних виробників тютюнових виробів, що входять у топ-10 платників податків в Україні.

За оцінками експертів Kantar сума неотриманих податків до бюджету України у 2019 році — 5 083 125 000 грн. Понад 3,9 млрд. шт. сигарет розповсюджується саме на чорному ринку.

Найбільш поширеними нелегальними марками на ринку України є Compliment та Marvel з маркуванням Duty Free, частка яких складає 73% у структурі контрабанди. Також контрабанду можна зустріти й серед марок Marble, NZ та Jin Ling.

Нелегальна продукція переважно розповсюджується у 5-ти областях України: Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Хмельницькій та Одеській. Цікаво, що найбільше нелегальної продукції продається у Дніпропетровській області (19%).

Вуличні торговці, відкриті ринки, магазини та кіоски виступають основними каналами поширення нелегальної продукції в Україні. Понад 54% контрабанди та підробки поширюється саме через вуличних торговців та магазини.

торгівля-тютюновими-виробами

Структура дослідження: 3000 курців,  старші за 18,5 років. 6 разів на рік. інтерв’ювання,  отримання пачок, дослідження пачок, виявлення нелегальних пачок.

Источник: Kantar

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

1 Comment

  1. принципово піду та куплю пару блоків контрафакту, він дешевше набагато тютюну обкладеного податком. по перше — заощаджу гроші. а по друге, не віддам свої кревні на забаганки Зеленського та його команди, котрі вміють тільки відбирати та «распределяти»…і хай погучніше призиває своїх друзів платити податки, бо з зубожілого народу немає чого й відібрати

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*