Quality Watch: 52% поляків скуповуються в магазинах в основному під час акцій

Більше половини поляків скуповуються переважно під час акцій, двоє з п’яти завжди шукають безкоштовних місць для паркування, а кожен третій не лишає чайових – це результати опитування «Фінансові звички поляків». Автори додають, що майже кожен із поляків знайде гроші на те, щоб запросити гостей.

Згідно з результатами дослідження, проведеного для «BIG InfoMonitor» компанією «Quality Watch», 52% поляків зізнаються, що скуповуються в основному під час акцій. Любителі акцій та знижок переважають майже в кожній віковій групі. Полювання на акції більш поширене серед жінок (59%). Найчастіше знижками та розпродажами користуються жителі Підкарпаття (57 %) та Сілезії (56 %).

Опитування показує, що багато респондентів шукають безкоштовних місць для паркування. 40 % кружляють, доки їх не знайдуть. Грошей на парковки особливо шкода молодим, водіям-початківцям віком від 18 до 24 років (48 %).

На третьому місці серед способів скорочення витрат – звичка не лишати чайових. Їх не дає третина респондентів, включаючи кожну другу особу у віці 18–24 років (49 %) та 45 % пенсіонерів.

«Шанси офіціантів на чайові зростають, якщо клієнтам від 35 до 54 років», – зазначено в доповіді.

Курці не пригощають сигаретами

Ще один спосіб заощадження, вказаний кожним п’ятим респондентом, відмова у випадку прохання про сигарету. Чоловіки (27 %) частіше шкодують цигарку, ніж жінки (17 %). Майже ніколи цигаркою не пригостять чоловіки від 64 років із Куявсько-Поморського воєводства. Натомість молодь віком від 18 до 24 років, особливо з Мазовії чи Свентокшиського воєводства, більш радо поділиться цигарками.

«Через скромні бюджети, переконання чи просто скупість майже кожен п’ятий поляк не долучається до благодійності», – порахували автори дослідження.

До допомоги іншим важче схилити чоловіків (22 %) та людей старшого віку (25 %). Найважче буде успішно зібрати гроші на соціальні та благодійні цілі у Вармінсько-Мазурському воєводстві, де 29 % мешканців не підтримують таких акцій. Найбільше людей, готових поділитися, – у Лодзькому воєводстві (13 % проти).

Безкоштовна доставка

Заощадити можна також на оплаті доставки товарів, замовлених через інтернет. Кожен шостий поляк шукає пропозицій, у рамках яких йому не доведеться оплачувати доставку. Серед 16 % прихильників такого «зниження витрат» є як жінки, так і чоловіки, як правило, у віці від 35 до 44 років. Найменше звертають увагу на безкоштовну доставку електронних покупок особи віком від 18 до 24 років.

Автори дослідження зазначають, що майже кожен поляк знайде гроші, щоб запросити гостей. «З метою зменшення витрат лише 13 % не запрошуватимуть гостей», – зазначили вони. У Підкарпатському та Великопольському воєводствах охочих зекономити на гостях найменше (7 %), але в Нижній Сілезії майже кожен п’ятий заявив, що не запрошує гостей.

Прихильників (12 %) мають також акції типу «щасливі години» (англ. happy hours) – це пропозиції ресторанів, що діють у певний час, протягом яких на конкретне меню діють нижчі ціни. На «щасливі години» частіше звертають увагу жінки усіх вікових груп, а також чоловіки до 34 років.

На думку експертів «BIG InfoMonitor», фінансова поведінка поляків – це результат, зокрема, фінансових проблем, пов’язаних із необдуманими рішеннями. Згідно з даними Реєстру боржників «BIG InfoMonitor», приблизно 9 % дорослих поляків мають певні борги, яких вони не можуть повернути вчасно. Це, наприклад, орендна плата, телефонні послуги та інтернет, кабельне телебачення, аліменти, штраф за проїзд без дійсного квитка, розстрочка за придбану техніку або платежі за споживчими кредитами. «У першому півріччі кількість ненадійних боржників зросла більш ніж на 13 тис. – до майже 2,8 млн осіб», – вказують експерти.

Источник: MonitorInfo

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*