Payback Polska: 79% поляків для купівлі продуктів у магазині достатньо години

Зі швидким розвитком торгівлі змінюється спосіб покупок, зокрема й у Польщі. Автори опитування Payback Opinion Poll перевірили, які звички у сфері покупок мають поляки сьогодні. Вони запитували про те, де і як часто вони купують продукти і скільки грошей на це витрачають.

«Великий вибір і наявність гіпер- і супермаркетів, дисконтних мереж або невеликих прибудинкових магазинчиків постійно змінює торговельну поведінку поляків і їхні очікування. Порівняно з західними країнами поляки значно частіше роблять покупки, особливо продуктові», – коментує Томаш Глос з компанії «Payback Polska».

Згідно з результатами опитування, 29 % поляків купують продукти харчування щодня. Більше половини роблять це кілька разів на тиждень. Великі покупки раз на тиждень у Польщі не дуже популярні. На думку авторів дослідження, це пов’язано із сильним розвитком та доступністю дисконтних мереж і продовольчих товарів.

Опитування теж показує, що, хоча поляки часто відвідують магазини, вони не витрачають на це надто багато часу. Зазвичай їм достатньо години, про що заявляють 79% респондентів. Згідно з результатами опитування, щотижневі витрати не такі високі. «Близько половини опитаних заявляють, що витрачають 100–200 злотих, а третина – 200–500 злотих. Тільки 3 % респондентів витрачають понад 500 злотих на тиждень», – пишуть автори дослідження.

Куди на покупки?

Результати дослідження показують, що золоті часи прибудинкових магазинчиків давно позаду. «Тепер їх обирає лише кожен третій покупець. Зараз поляки віддають перевагу великим торговим мережам, де можна купити не тільки продукти, але й всі інші необхідні речі», – йдеться у повідомленні про результати дослідження. Виявляється, чотири із п’яти респондентів користуються супер- та гіпермаркетами, майже половина (45 %) – дисконтними магазинами.

Крім продуктів та напоїв, поляки купують там, зокрема, побутову хімію та косметику, одяг, канцтовари, а також електроніку і побутову техніку. «Цікаво, що група клієнтів уникає придбання певних продуктів у торгових мережах. Особливо це стосується речей, які ми намагаємося підібрати індивідуально, на власний смак, наприклад одягу. Аналогічна ситуація спостерігається і з деякими продуктами харчування, у випадку яких надається перевага місцевим постачальникам і свіжості. Ця категорія продуктів – це хліб. Поляки досі часто купують випічку у традиційних пекарнях, які регулярно відвідують 28 % опитаних», – відзначають автори.

Ціна – на першому місці

Опитані також відповіли на запитання про те, на що вони звертають найбільшу увагу при покупках. Виявилося, що для майже трьох четвертих опитаних найважливішою є ціна.

Автори дослідження відзначили помітну тенденцію смарт-шопінгу: «Ми шукаємо акцій, майже половина респондентів визнають, що охоче користуються знижками та акціями. Поляки цінують високоякісні продукти харчування і люблять мати широкий асортимент продукції», – читаємо в повідомленні, з якого також дізнаємося, що для 14 % опитаних важливою є наявність польської продукції, а для 15 % – місце для паркування.

Источник: MonitoInfo

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*