Kantar TNS: тільки 3% поляків стають власниками вживаних авто вартістю понад 50 тисяч злотих

Поляки досі надають перевагу дешевим вживаним автомобілям, переважно з закордону. Кількість автомобілів, що ввозяться з-за кордону, продовжує зростати. У першій половині 2019 р. до Польщі прибуло понад півмільйона вживаних легкових автомобілів. Їхній середній вік – 11 років і 7 місяців.

За даними «IBRM Samar», імпорт вживаних автомобілів після першого півріччя 2019 р. склав 502 193. Це майже на 1 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. Незважаючи на сповільнення, цьогорічний результат перевищив показник у півмільйона імпортованих автомобілів. «Раніше така ситуація в нас була в рекордному 2008 р.», – зазначили в інституті.

Середній вік автомобілів, що ввозяться цього року, становить 11 років та 7 місяців, що менше середнього показника у 2018 р., який становив близько 15 років.

Згідно з результатами опитування «Ринок вживаних автомобілів у Польщі – досвід та очікування поляків», проведеного «Kantar TNS» на замовлення Польського об’єднання прокату та лізингу транспортних засобів (PZWiLP), 29 % респондентів шукають автомобілі на вторинному ринку, вартість яких не перевищує 10 тис. злотих. 35 % респондентів готові платити від 10 тис. до 20 тис. злотих, а 33 % готові витратити на перевірений вживаний автомобіль від 20 тис. до 50 тис. злотих. Тільки 3 % поляків стають власниками автомобілів із вторинного ринку вартістю понад 50 тис. злотих.

Чому поляки купують дешевші автомобілі?

Бізнес-психолог Лешек Меллібруда вважає, що для поляків дуже важливим елементом є імідж марки. «Тому вони вважають, що краще купити старіший і дешевший автомобіль відомої марки і таким чином мати можливість виділитися, ніж обрати новіший автомобіль менш популярного виробника», – зазначив він. На його думку, ще одним фактором є бажання отримати автомобіль у короткий термін. «Для багатьох сімей покупка дешевого автомобіля є результатом того, що це вже другий чи наступний транспортний засіб і головну роль у цьому випадку грає ціна, а не технічні характеристики автомобіля», – зазначив він.

«Крім того, для поляків питання охорони навколишнього середовища не настільки важливе, як у країнах Західної Європи, тому вони не купують дорожчих більш приязних до навколишнього середовища автомобілів. Ще одна причина – це підхід молоді. Для них найважливішим фактором є ціна, вони не звертають уваги на вік транспортного засобу», – наголосив Меллібруда.

На думку психолога Яцека Санторського, факт, що поляки не планують виділяти великих сум на придбання автомобіля, може бути результатом ієрархії витрат. Як він зазначив, поляки все частіше вважають за краще виділити гроші на придбання будинку чи квартири та піклування про майбутнє своїх дітей. «Автомобіль перестав бути символом престижу, як було раніше; головне, щоб він був справним», – зазначив він. Психолог додав, що поляки приділяють менше уваги питанню безпеки, тому часто купують дешевші, але менш безпечні машини.

Санторський вважає, що для клієнтів із більших міст наявність хорошого дорогого автомобіля не є необхідністю через розгалужену мережу громадського транспорту, тому вони задовольняються дешевшими варіантами.

Імпортні та вживані автомобілі

Як зазначив генеральний директор Польської лізингової асоціації Анджей Сугайський, серед вживаних автомобілів, зареєстрованих у Польщі, є багато імпортних. Щорічно до Польщі ввозять близько 1 млн вживаних автомобілів, а підрахунки показують, що навіть 65–85 % із них можуть мати підкручений лічильник. Крім того, їхній технічний стан та незрозуміла історія означають, що їх використання має прямий вплив на безпеку на польських дорогах, на що вказувала, зокрема, Верховна палата контролю.

За словами Сугайського, пересічний поляк має змогу придбати вживаний автомобіль у гарному стані, а головне із перевіреним технічним станом, купуючи автомобілі після закінчення лізингових договорів від компаній, що обслуговують ці договори. «Важливо, щоби вибір вживаного автомобіля був добре продуманий, а транспортний засіб мав задокументовану історію пробігу чи ремонтів, які можна перевірити», – додав він.

Опитування показує, що понад 70 % поляків шукають «надійних» автомобілів із перевірених джерел з відомою та підтвердженою історією використання та пробігом. Опитані найчастіше готові купувати вживані автомобілі у знайомих (40 % відповідей), вважаючи це найбільш надійним шляхом. Друге місце (31 %) зайняли автомобілі із пунктів, що пропонують вживані автомобілі при салонах продажу нових автомобілів.

Купуючи вживаний автомобіль, «поляки хочуть, щоби він був функціональним, аби не було додаткових витрат, пов’язаних із ремонтом», – сказав експерт Польської асоціації прокату та лізингу транспортних засобів Даніель Алекс. Він додав, що таку впевненість можна отримати, придбавши автомобіль із надійного джерела, отримавши доступ до повної історії автомобіля та перевіривши ключові елементи, такі, як технічний стан, необхідні ремонти або періодичне обслуговування, і, звичайно, пробіг.

«Тож не дивно, що найпопулярніший спосіб знайти хорошу машину – це перевірити, чи ніхто зі знайомих не продає автомобіль», – зазначив він.

Скільки часу триває пошук автомобіля?

Покупці витрачають багато часу на купівлю вживаного автомобіля. 43 % респондентів визнали, що витратили від 1 до 3 місяців на пошук автомобіля. Серед труднощів, з якими вони стикаються, шукаючи вживаний автомобіль, покупці згадують поганий технічний стан (55 %), відсутність довіри до продавця (42 %) та невідома або недостовірна історія експлуатації (41 %).

82 % респондентів підкреслюють, що при покупці вживаного автомобіля найважливішим для них є повністю задокументовані технічний стан (82 %) та пробіг автомобіля (80 %).

За словами агенції «Kantar», майже половина респондентів (46 %) визнають: якщо вони купуватимуть інший автомобіль, це знову буде вживаний. У цій групі респондентів 47 % сказали, що вживані автомобілі можуть бути дуже хорошими, просто потрібно знати, де і як їх шукати.

8 % респондентів заявили, що наступного разу, коли купуватимуть автомобіль, точно не обиратимуть вживану автівку, а придбають нову.

Источник: MonitorInfo

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*