Вже в 10 років кожен сьомий українець має досвід вживання спиртних напоїв (ВІДЕО)

Низький рівень активності, шкідливі харчові звички та частий стан пригніченості загалом характеризують нинішніх українських підлітків, свідчать дані соцдослідження, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з ЮНІСЕФ.

«Згідно з даними нашого дослідження, українські підлітки повідомляють про низький рівень фізичної активності й переважно шкідливі харчові звички. Вони говорять поширення булінгу, насильства в школах і недостатню щоденну підтримку з боку сім’ї», — розповіла в середу на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

За її словами, така ситуація впливає на результати навчання підлітків і може вплинути на здоров’я та благополуччя в дорослому віці.

Згідно з даними опитування, третина підлітків мають зайву вагу, кожен п’ятий вважає своє здоров’я середнім або поганим, а більше половини опитаних підлітків скаржаться на поганий настрій і нервозність. 31% респондентів серед дівчат і 21% — серед хлопців зізналися, що відчували такий рівень відчуття безнадійності й печалі, що припиняли займатися рутинними справами.

Що стосується вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин, то вже в 10 років кожен сьомий має досвід вживання спиртних напоїв. Серед респондентів 17-річного віку такий досвід є у понад 60%.

16% дівчат і 24% хлопців віком від 11 до 17 років мають досвід куріння, а марихуану хоча б раз вживали 8% опитаних підлітків віком 13-17 років.

Кожен четвертий підліток жіночої статі й 40% підлітків чоловічої статі віком 13-17 років має досвід статевих стосунків, і лише 12% опитаних молодих людей мають уявлення про ВІЛ-інфекції.

Опитування також показало, що українські підлітки залежать від соцмереж і віртуального спілкування — 25% респондентів визнали, що постійно думають про час, який можна провести в соцмережах.

Третина опитаних підлітків, згідно з дослідженням, мінімум раз на рік бере участь у бійках, 35% підлітків зізналися, що протягом найближчих двох місяців кривдили когось або самі були ображені.

Соціологічне дослідження було проведено в 2018 році Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 287 навчальних закладах України, опитано було більше ніж 13 тисяч респондентів віком від 10 до 17 років, використовувався метод самозаповнення опитувальника.

Нагадаємо, ще у 2012 році повідомлялося, що згідно зі звітом Інституту соціологічних досліджень імені Олександра Яременка, за останні 5 років українські підлітки стали менше вживати алкоголь. Експерти наголошують на тенденції до покращення ситуації, але, за їх словами, вживання алкоголю все одно поки вкрай поширене серед молоді, і ситуація все ще гірша, ніж в 1990-их.

Источник: Интерфакс-Украина

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*