Головним недоліком президентства Порошенка українці назвали відсутність боротьби з корупцією

За весь період перебування Петра Порошенка на посту Президента Індекс задоволеності його діяльністю був нижче середнього значення і характеризувався здебільшого негативною динамікою. Було тільки два позитивні сплески – у травні 2017, коли було проведенню Євробачення в Україні й отримано Безвіз, та у січні 2019 року, коли Україна отримала Томос. Такі дані Kantar TNS Online Track 2019.

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

Максимальна негативна динаміка характеризувала перший рік президентства Петра Порошенка, але після другого року значення показника стабілізувалося, при цьому коливання рівня задоволеності не змінювали принципово загальну ситуацію.

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

Водночас серед п’яти Президентів України Петро Порошенко, на думку респондентів, є найбільш успішним у проведенні реформ.

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

Так, на запитання «Кого Ви вважаєте найуспішнішим у проведенні реформ Президентом України?» 38% опитаних назвали Петра Порошенко, 30% – Леоніда Кучму, 14% – Леоніда Кравчука, 11% – Віктора Януковича і 7% – Віктора Ющенка.

Перше місце в рейтингу президентів-реформаторів Петро Порошенко отримав завдяки останньому року роботи на посаді. Рік тому на першому місці був Леонід Кучма.

У порівнянні з минулим роком збільшилися регіональні відмінності в оцінках.

У квітні 2018 року і Схід, і Південь однаково відрізнялися від вибірки більшою лояльністю до Віктора Януковича. Значущо нижче за вибірку оцінював Віктора Януковича Захід (4%). Інших регіональних особливостей не фіксувалось.

Наразі ж Південь, як і торік, частіше за вибірку називає найбільш успішним реформатором Віктора Януковича (20%), Схід – вже Леоніда Кучму (38%), а Північ (51%), Захід (45%) та Київ (47%) — Петра Порошенка.

За останній рік президенства П.Порошенко показав більшу динамічність ніж від нього очікували.

Від останнього року його президенства торік респонденти не очікували якихось змін або ж чекали на погіршення. Натомість наприкінці його правління на погіршення вказали 39%, хоча такого розвитку подій очікували 34%, а кожен четвертий відзначив, що відбулися зміни на краще (24%) — що удвічі більше за кількість тих, хто очікував на покращення (12%).

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

Динаміка оцінок провалів президентства Петра Порошенка за рік (квітень 2018 vs квітень 2019) більш виразна у порівнянні з динамікою його досягнень, водночас тих, хто взагалі не бачить досягнень Петра Порошенка, стало менше.

Головне досягнення Президента Петра Порошенка – Угода про безвізовий режим з ЄС (49%).

На вершині рейтингу досягнень також Томос, створення єдиної Православної Церкви України (22%), Угода про асоціацію з ЄС (22%) та посилення обороноздатності країни, реформа збройних сил України (21%).

 

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

На Півночі частіше за вибірку найбільшим досягненням Петра Порошенка вважають укладення Угоди про безвізовий режим з ЄС (63%), у Центрі – дипломатичні досягнення, збереження Україною підтримки Заходу (25%). Для більш ніж третини жителів Західного регіону таким досягненням є Томос (36%) та збереження цілісності української держави (19%). Відсутність будь-яких досягнень у п’ятого Президента України частіше відзначають мешканці Сходу (11%).

Молодь, коли називає найбільші досягнення Петра Порошенка, частіше вказує на Угоду про асоціацію з ЄС (28%) і рідше – на закріплення пріоритетності НАТО у зовнішній політиці (6%).

За рік частка респондентів, які не бачать жодних досягнень Петра Порошенка, зменшилась (з 11% до 8%). Інших змін в оцінках його досягнень майже не відбулося, крім того, що зросла оцінка збереження цілісності української держави та зменшилась оцінка заснування антикорупційних органів та початку судової реформи.

Головна претензія до президентства Петра Порошенка – відсутність реальної боротьби з корупцією (55%).

На другому місці – невиконання обіцянки про швидке завершення АТО (38%) та обман надій після Євромайдану щодо змін у владі (34%), а на третьому – зосередженість на власних фінансових інтересах (31%).

Індекс-задоволеності-діяльністю-Порошенка

Суцільним провалом роботу П’ятого Президента України назвав 1% опитаних.

У порівнянні з минулим роком зросла кількість нарікань на відсутність боротьби з корупцією, зосередженість на власних фінансових інтересах, відсутність результативного слідства у справі Майдану, невдалу кадрову політику. Натомість претензії щодо невиконання обіцянки швидко завершити АТО, погіршення іміджу України у світі, історії з М. Саакашвілі та Мінських угод знизили свою актуальність. Зменшився також відсоток респондентів, які вважають президентство Петра Порошенка суцільним провалом.


Kantar TNS Online Track – проект, започаткований у 2014 році за ініціативи та фінансування Kantar Україна для щомісячного вимірювання та аналізу громадської думки щодо головних подій України. Отримані дані на регулярній основі забезпечують інформацією виробників, медіа та різні інститути країни.

Опитування репрезентує міське населення України, яке користується Інтернетом у віці 18-55 років за статтю, віком, типом населеного пункту, регіону (проникнення інтернету в цій групі – 84%). Обсяг вибірки 1000 респондентів.

Источник: TNS Ukraine

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!1 Comment

  1. Если бы Украина была вся власть у Президента то можно было решить очень многие вопросы в частности по коррупции. А в нашей стране все решает парламент. Хотим голосуем не хотим не голосуем. Демократия одна из худших форм правления а особенно в нашей стране. Каждый кто у власти пытается тянуть одеяло на себя и чем по-больше. До тех пор пока власть имущие поймут что страна разваливается будет поздно. А люди уезжать будут быстрее чем рождаться. Может хватит делить портфели а подумать в какое болото Вы господа хорошие втягиваете Украину. Запад помогать нам постоянно не будет а долги отдавать надо. Говорить о коррупции и ничего не делать Вы можете ведь сами в ней погрязли а не простой народ. Украины терпеливы — но до поры до времени…

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*