Fama: правильно дату завершення Другої світової війни називають 92% українців

Правильну відповідь на питання про дату початку Другої світової війни дають лише 53% українців. На питання про її закінчення правильно відповідають значно більше респондентів – аж 92%.

Як свідчить оприлюднене 8 травня дослідження соціологічної агенції Fama, 38% українців впевнені, що Друга світова війна розпочалася 1941 року, тобто в рік вступу у війну СРСР. Ще 4% опитаних датою початку війни називають інший рік замість 1939 або 1941, а 5% зізнаються, що не знають відповіді на це питання.

«У регіональному розрізі, найбільше тих, хто вважає початком Другої світової війни 1939 рік – жителі Центру (62%), Півдня (59%) та Заходу України (58%). Натомість майже половина опитаних на Сході та на Півночі України вказують датою початку війни 1941 рік: 47% та 49% відповідно», – йдеться у повідомленні соціологів.

друга-світова-війна

Серед респондентів різних вікових категорій майже немає відмінності у відповідях, але серед старших українців (61 і більше років) явно більша кількість тих, хто датує початок війни 1941 роком. Серед чоловіків на 11% більше тих, хто правильно називає дату початку війни, ніж серед жінок (59% проти 48%). Ще більша залежність проглядається серед респондентів з різним рівнем освіти: серед людей з вищою освітою на 15% більше тих, хто знає правильну відповідь.

P. S. Дослідження проводилося із 16 по 22 березня 2019 року. Загалом опитано 2400 мешканців України, старших 18 років. Опитування проводилося на всій території України, окрім непідконтрольних українській владі районів Донецької, Луганської областей та АР Крим. Теоретична похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 2,0% для показників близьких до 50%.

Источник: Zaxid.net

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*