BURI-Україна: «Слуга народу» на найближчих виборах в Раду набере 28% голосів

За результатами опитування, проведеного 23-30 квітня 2019-го, якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, шанси на проходження до наступного складу українського парламенту отримали б наступні партії: «Слуга народу» новообраного президента України Володимира Зеленського (27,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука (15,8%), «Блок Петра Порошенка «Солідарність» (13,2%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (12,4%).

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

Інші політичні партії, зокрема Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,8%), «Сила і честь» Ігоря Смешка (4,2%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока (3,8%), «Опозиційний блок – Партія миру та розвитку» Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новінського (1,9%) та інші, мають менші шанси на перемогу в парламентських виборах.

Результати дослідження наведено у таблиці.

вибори-Рада

Що ж до найбільш примітних політичних тенденцій, які характеризуватимуть новий політичний сезон в Україні, то дослідники виділяють наступні аспекти:

Через значну політизацію українського суспільства, на відміну від попередніх років, політичний сезон в Україні не закінчиться з початком літа. Ба більше, початок парламентської кампанії запланований на 28 липня. Це також вплине на підвищену публічну активність українських політиків.

Розмір електоральної підтримки політичних партій, на чолі яких стоятимуть Володимир Зеленський і Петро Порошенко, збігається з їхнім рейтингом перед першим туром президентських виборів. Зростання підтримки партії «Опозиційна платформа – За життя» можна пояснити істотним суспільним запитом на політиків, в порядку денному яких ключове місце посідають питання якнайшвидшого вирішення конфлікту на Донбасі та встановлення миру в Україні.

Незначні показники Радикальної партії Олега Ляшка та «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка, які перебувають на порозі потрапляння до наступного складу Верховної Ради України, можуть зазнати серйозних змін протягом літніх місяців. Беручи до уваги ймовірну похибку вибірки (2,2%), їхні шанси на роботу в парламенті є цілком реалістичними.

Опитування проводив на території України міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 23-30 квітня 2019-го. Загальна кількість респондентів становила 2024 особи. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Источник: Gazeta.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*