
З 6 по 18 квітня КМІС провів так зване роллінгове опитування. Опитування проводилось щодня, методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Дизайн дослідження побудований таким чином, щоб отримати репрезентативні результати як загалом для усього зібраного масиву відповідей, так і окремо для кожних двох днів опитування. Використовується метод «ковзного середнього»: наприклад, опитування розпочалось 6 квітня, перший набір даних, що аналізується — за 5-6 квітня, наступний – за 6-7 квітня, потім — за 7-8 квітня і т. д. Таким чином, кожен день вноситься нова «порція» даних, але при цьому зберігається достатній обсяг вибірки для аналізу. Для забезпечення репрезентативності масиву в цілому і масивів для окремих пар днів будувалися спеціальні статистичні ваги, які приводили структуру масивів у відповідність з офіційною статистикою за такими параметрами, як регіон, тип населеного пункту (місто/село), стать, вік. В ході роллінгового опитування проведено 2600 інтерв’ю (6-18 квітня), похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 5%.
В ході дослідження респондентам ставилось питання про те, чи будуть вони голосувати в другому турі виборів 21 квітня («Скажіть, будь ласка, чи збираєтеся ви брати участь у другому турі виборів президента України 21 квітня, в якому братимуть участь Зеленський Володимир і Порошенко Петро?»). Тим респондентам, які збираються брати участь у виборах, ставилось питання: «За кого з цих кандидатів (Зеленський Володимир чи Порошенко Петро), ви, швидше за все, проголосуєте у другому турі, який відбудеться 21 квітня?».
Так виглядає динаміка рейтингів кандидатів, якщо аналізувати більш довгі «хвилі» опитування по 4 дні (обсяг вибірки такої хвилі – 800 респондентів, що робить дані більш точними).
Зниження рейтингу Зеленського і підвищення рейтингу Порошенко, яке відбувалося з 6 до 16 квітня, призупинилося, різниця між їх рейтингами за останні декілька днів навіть трохи збільшилася, але різниця незначуща.
Так виглядає динаміка оцінки дій та заяв кандидатів в період с 6 по 18 квітня («схвалюю» — сума відповідей «повністю схвалюю» та «скоріше схвалюю»; «не схвалюю» — сума відповідей «скоріше не схвалюю» та «повністю не схвалюю»).
Источник: КМИС
Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!
Оставить комментарий