Kantar Public: 81% поляків виступили за жорсткіше покарання ґвалтівників

Більше 54 % поляків вважають, що кримінальне право повинно бути суворішим, щоб знизити рівень злочинності. Це дані дослідження «Kantar Public». За словами респондентів, покарання мають посилити, особливо для найсерйозніших злочинів.

Більше половини опитаних – 54 % – висловили переконання, що зниження злочинності можливе, якщо положення кримінального законодавства будуть суворішими, ніж нині. Протилежного погляду – 31 %. На їхню думку, чинні покарання є достатніми, якщо вони застосовуються послідовно. У свою чергу, 15 % респондентів не вказали своєї думки щодо посилення кримінальної відповідальності в Польщі.

Найбільше суворіші положення підтримують люди у віці від 30 до 69 років, і ті, що проживають у містах із понад 500 тис. населення. 64 % із них вибрали посилення кримінальної відповідальності.

Опитування також показує, що майже половина – 47 % – поляків виступає за посилення правил лише у випадку найбільш важких злочинів. У свою чергу, 32 % респондентів висловилися за необхідність посилення покарання за всі злочини. Лише 4 % опитаних хочуть посилити покарання виключно за дрібні злочини.

За результатами дослідження, 77 % респондентів хочуть, щоби вбивство з особливою жорстокістю або із захопленням заручника, зґвалтуванням, збройним нападом чи в результаті мотивації, що заслуговує на засудження, а також вбивство понад однієї особи каралося довічним позбавленням волі. 34 % рішуче підтримали таку думку, а 43 % «скоріше» погодилися. Лише 9 % респондентів не погодилися з цим рішенням.

Згідно з чинним законодавством, вбивство людини, наприклад, з особливою жорстокістю, карається позбавленням волі на строк від 12 до 25 років або довічним позбавленням волі.

Респондентам також було запропоновано визначити конкретні види злочинів, покарання за які має бути суворішим, ніж у чинному законодавстві. 81 % респондентів виступили за жорсткіше покарання ґвалтівників, 79 % респондентів хочуть більшої відповідальності за навмисні вбивства, а 76 % опитаних підтримують суворіші покарання за шахрайства, що спричиняють багатомільйонні збитки.

Крім того, 75 % респондентів хочуть посилити відповідальність за злочини, пов’язані з лихварством, а 66 % опитаних виступають за більш суворе покарання збройних нападів.

Анкетовані також висловилися щодо рішення, яке передбачає, зокрема, додавання покарань за злочини, яке діє, наприклад, у США. На думку 61 % опитаних, покарання за злочини повинні додаватися. У свою чергу, 22 % респондентів вважають за доцільне зберегти чинне рішення, яке передбачає застосування найвищої міри покарання.

В анкетуванні запитували про покарання за гіпотетичну ситуацію, коли 21-річний несудимий чоловік бере участь у побитті та завдає серйозного ножового поранення іншій людині. Більше половини респондентів (51 %) зазначили, що в такому випадку він має бути ув’язнений, а 16 % виступили за обмеження волі у вигляді громадських робіт або умовне позбавлення волі. Тільки 3 % респондентів хотіли покарання штрафом, а 14 % не дали відповіді на запитання.

Серед опитаних, які обрали ув’язнення для 21-річного чоловіка, найбільше (16 %) вважали, що це має бути 6–10 років ув’язнення, 12 % проголосували за 5 років ув’язнення, а 10 % – за довічне ув’язнення.

Суворість опитаних респондентів щодо гіпотетичного злочинця зростала у випадку, якби виявилося, що він судимий за аналогічний злочин раніше. У такому випадку 67 % респондентів вважали, що належним покаранням буде позбавлення волі, зокрема 17 % вважали за доцільне довічне ув’язнення, а 13 % – покарання в межах 6–10 років.

Опитування провели в рамках дослідження «Omnibus» з 8 до 13 лютого 2019 р. серед 1015 поляків віком від 14 років методом безпосереднього інтерв’ю.

Источник: Monitor Info

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*