KPMG: ринок злиття та поглинання в Україні продовжує набирати обертів

КPMG в Україні опублікувала свій звіт Ukraine M&A Review 2018, і основним висновком цього дослідження є те, що впевненість інвесторів продовжує свою криву зростання, демонструючи 78% приріст загальної вартості  угоди до 1,8 млрд дол. США, а також 19% збільшення кількості угод – до 80 угод.

Укладання угод на внутрішньому ринку продовжує домінувати серед операцій зі злиття та поглинання в Україні, вартість яких досягла 1,1 млрд дол. США, а загальна кількість – 50. Найбільшу угоду року уклав консорціум вітчизняних інвесторів, включаючи «Метінвест», який придбав гірничо-збагачувальну фабрику «Донецьксталь» за 714 млн дол. США.

В цьому звіті також йдеться про зростаючу довіру міжнародних інвесторів до України, що базується на стабільному економічному відродженні країни та прогресі структурних реформ, які є ключовою вимогою МВФ та умов ЄС для надання кредитних пакетів. Загалом, при обсязі іноземних інвестицій, який зріс на 47% при 25 оголошених угодах, і сукупно інвестованих 508 млн дол. США, важливим є те, що майже половина всіх іноземних інвесторів у 2018 році були новими для українського ринку. Ключові угоди з іноземними інвесторами включали продаж компанії Мрія Агрохолдинг, яку придбала Saudi Agriculture and Livestock Investment Company  (SALIC) за 242 млн дол. США., що стала другою за величиною угодою 2018 року, та купівлю пакета акцій у Kernel Holdings групою Julius Baer за 73 млн дол. США.

Найбільшу частку інвестицій залучила металургічна та гірничодобувна промисловість завдяки придбанню «Донецьксталі» та купівлі «Євраз ДМЗ» за 106 мільйонів доларів США холдингом Development Construction Holding. Здатність України виробляти сталеву продукцію з низькою собівартістю, здається, продовжуватиме стимулювати активність у цьому секторі й в наступному році також.

Українські фермери знову встановили новий рекорд у 2018 році, зібравши 92 млн т зернових та олійних культур, та експортувавши харчової продукції на близько 19 млрд дол. Через це міжнародні інвестори ще більш уважніше придивляються до українського сільськогосподарського сектору. Загальний обсяг діяльності збільшився на 62% завдяки 21 укладеній угоді, тоді як їх вартість збільшилася на 27% до 576 млн. дол. CША. Окрім SALIC та Julius Beare корпорація Sumitomo також придбала 51% акцій в Спектр-Агро та Спектр-Агро-техніка за 45 млн. дол. США, а Агрогрупа Пан Курчак придбала «Агрофірму Трипілля» та «Радивилів Агро» за 28 млн. дол. США.

У звіті зазначається, що не менше 23 угод було укладено у сфері нерухомості та будівництва, що робить його найактивнішим сектором у сфері українських M&A у 2018 році, на який припадає майже третина всіх угод, на фоні покращення доходів та рівня зайнятості. Витрати в цьому секторі в розмірі 124 млн дол. США були найвищими з 2013 р., і не менш, ніж 51 млн. дол. США з цієї цифри припадає на український інвестиційний фонд Dragon Capital.

У 2018 році не відбулася обіцяна приватизація великих державних підприємств (ДП), і хоча уряд знову підтвердив свою обіцянку щодо неї, автори звіту мають сумніви щодо будь-якої значної активності в цій сфері у 2019 році з огляду на президентські та парламентські вибори. Проте протягом 2018 року понад 400 дрібних держпідприємств було продано через інтернет – аукціонну платформу ProZorro.продаж, що принесло державній скарбниці 21 млн доларів США, та набагато більше таких підприємств призначено на продаж у 2019 році.

Українська економіка відновлюється, про що свідчать міжнародні дослідження: рейтингове агентство Moody’s збільшило рейтинг суверенного державного боргу в три рази за останні три роки, Україна покращила свої позиції у впливовому рейтингу Світового Банку Doing Business Index та Глобальному індексі конкурентоспроможності. Поточна реформа державного сектору була схвалена у 2018 році МВФ, який погодив надання кредиту standby на суму 3,9 млрд дол. США. У звіті зазначено, що такий самий економічний прогрес матиме місце й в наступному році: рівень інфляції, схоже, наблизиться до прогнозу НБУ (6,3%), а темп зростання буде на рівні близько 3%.

Пітер Латос, керівник консалтингового підрозділу КPMG в Україні каже: «Україна зараз знаходиться на порозі змін, і, якщо реформи продовжаться, кількість угод злиття і поглинання буде тільки збільшуватися разом із зростанням числа іноземних інвесторів, що розглядають вихід на локальний ринок. За словами Пітера, у країни є все необхідне для того, щоб перейти до стійкого і стабільного економічного зростання і розвитку. Зважаючи на подвійні вибори в 2019, ми прогнозуємо скромний приріст у вартості та обсязі українських транзакцій у сфері M&A впродовж усього ріку з подальшим виходом на український ринок нових міжнародних інвесторів», додаючи, що КPMG прагне відігравати важливу роль в економічній трансформації та розвитку України.

Про методологію

Звіт 2018 року про злиття та поглинання в Україні підготовлено на базі даних КPMG, що включає в себе операції понад 5 млн дол. США, а також операції з нерозголошеною вартістю угод, де оборот цільової групи перевищує 10 млн дол США, а цільова-компанія і компанія-покупець є українською компанією або цільова-компанія ­– вітчизняна, а покупець – іноземна компанія. Усі дані ґрунтуються на операціях, здійснених у період з 1 січня по 31 грудня 2018 року або оголошені протягом цього періоду, але ще не відбулися на 31 грудня 2018 року.

KPMG – міжнародна мережа незалежних фірм, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. У офісах KPMG у 152 країнах працює  понад 189 000 професіоналів. KPMG працює в Україні та країнах СНД понад 25 років; зараз понад 4 500 спеціалістів працюють у 21 офісах компанії. Офіси KPMG відкрито у Києві та Львові.

KPMG здійснює свою діяльність в Україні з 1992 року і надає послуги у галузі аудиту, оподаткування, бухгалтерського обліку, а також консультаційні послуги з фінансових питань провідним вітчизняним та міжнародним підприємствам та організаціям. Ми використовуємо  інтелектуальний потенціал фірми у світовому масштабі та практичний досвід українських професіоналів для сприяння провідним компаніям у досягненні їх цілей.

Метою діяльності KPMG є перетворення професійних знань у реальну економічну вигоду в інтересах своїх клієнтів, співробітників і міжнародних ринків капіталу.

Источник: MResearcher.com 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!1 Comment

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*