GFK Ukraine: у грудні індекс споживчих настроїв українців виріс на 2,4 пункту

У грудні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,2, що на 2,4 п. більше, ніж цьогоріч у листопаді. Найбільших змін зазнав індекс очікуваного розвитку економіки країни у найближчі роки. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine.

У грудні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 62,2, що на 2,4 п. більше за показник листопада.

Індекс поточного становища (ІПС) збільшився на 2,3 п., склавши 60,3. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 48,9, що на 0,9 п. вище від рівня цього індексу в листопаді;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) збільшився на 3,7 п. та встановився на позначці 71,6.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) в грудні піднявся на 2,6 п. та склав 63,6. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився порівняно до минулого місяця на 3,2 п. і склав 61,8;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зріс на 2,1 п. та склав 57,2;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) також збільшився та становив 71,7, що на 2,4 п. більше за показник листопада.

Грудневий показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 134, це нижче за показник минулого місяця на 3,5 п. Індекс інфляційних очікувань дещо знизився – до 186,6, що на 2,6 п. менше за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 1,2 п. – до значення 158,4.

«Оптимізм споживачів відновився у грудні після невеликого спаду в жовтні-листопаді. Найбільшою мірою покращились споживчі настрої громадян із середнім та вище середнього рівнем доходу. У цих групах у грудні істотно зріс індекс очікуваних змін доходу в майбутньому та схильність до великих покупок. Натомість песимізм посилився у групі громадян з доходом нижче за середній», ─ коментують аналітики GfK Ukraine.

Споживчі-настрої-в-Україні

Источник: GFK Ukraine

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*