Інститут Яременка: найбільшою проблемою України громадяни вважають війну на Донбасі

Проблемами, які наразі найбільше турбують українців, є військовий конфлікт на Донбасі, рівень заробітної плати і пенсій, зростання тарифів на комунальні послуги, інфляція, безробіття й корупція.

Такі результати соціологічного опитування оприлюднила директор ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» Тетяна Бондар на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо проблем країни, які особисто є найважливішими для респондентів, то рейтинг залишається незмінним. На першому місці вже багато місяців є військовий конфлікт на сході країни, на другому місці — питання соціально-економічні», — розповіла Бондар.

Так, за даними опитування, серед найбільших проблем країни військовий конфлікт назвали 58% респондентів; низький рівень зарплат і пенсій — 57%; підвищення тарифів на комунальні послуги — 52%; підвищення цін на основні товари, інфляцію — 35,9%, безробіття — 25,2%; хабарництво та корупцію — 23,3%;.

Також важливою проблемою держави 17% опитаних назвали неможливість отримати якісне медичне обслуговування. Водночас 63,7% респондентів вважають, що Україні сьогодні потрібні радикальні зміни; 14,1% бажають, щоб усе лишилися так, як є; 14,9% вважають, що краще було раніше; ще 7,3% респондентів не визначилися.

Також, відповідно до результатів опитування, 69,8% респондентів дотримуються думки, що «Україні потрібно сьогодні більше порядку, навіть якщо для цього доведеться йти на деякі обмеження демократичних принципів і свобод», тоді як 18,2% вважають, що «Україні потрібно більше свобод демократії, навіть якщо це спричинятиме відсутність порядку».

Опитування громадської думки було проведено з 16 до 22 грудня 2018 року спільно Центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка. Опитування охопило всю територію України за винятком тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей й АР Криму. Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старші), статтю, типом населеного пункту та регіоном. Усього опитано 2045 респондентів. Стандартні відхилення при достовірних 95% не перевищують 2,2%. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв’ю за місцем проживання респондента віч-на-віч.

Источник: Укрінформ

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*