Підтримка незалежної від Росії української автокефальної церкви зросла до 47%

Українці все більше підтримують встановлення автокефальної української православної церкви, незалежної від Московського патріархату.

Однозначного лідера на українських президентських перегонах, який зміг би здобути перемогу уже в першому турі, поки немає.

Про це заявили в американському Міжнародному республіканському інсттуті (IRI) на основі результатів опитування громадської думки в Україні, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг».кандидати-в-президенти

«Відсутність однозначного лідера на президентських перегонах означає, що виборці не визначились який кандидат дасть відповіді на найбільш важливі для них питання, такі як покращення економіки, врегулювання війни на Донбасі та подолання корупції», — говорить директор IRI з питань Євразії Стівен Нікс.

Юлія Тимошенко займає провідні позиції серед кандидатів у президенти. Її планують підтримати 17 відсотків ймовірних виборців. Друге місце мають шанси посісти президент Порошенко, Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко та Юрій Бойко.

Також, за результатами опитування, українці все більше підтримують встановлення автокефальної української православної церкви, незалежної від Росії. Підтримка склала 47 відсотків, що більше, ніж 39 відсотків підтримки в червні 2018 року.

встановлення-автокефальної-української-православної-церкви

«Встановленя незалежної української церкви має вплив на православну спільноту загалом, адже Українська Православна церква перебуває під пововаженнями Російської Православної церкви», — говорить Нікс.

«Обговорення статусу Української церкви відображує більш широку політичну ситуацію і багато хто вважає рух у напрямку незалежності Української церкви знаком того, що Україна продовжує віддалятись від Росії», — говорить Нікс.

дезінформація

Українців також непокоїть дезінформація – практично половина опитаних (47%) вважають, що через війну на Донбасі, їх спільнота стала більш вразливою до дезінформації.

Источник: Голос Америки

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.  А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*