Active Group: дві третини респондентів незадоволені діяльністю президента та прем’єра

За результатами всеукраїнського соціологічного дослідження, яке провів Центр досліджень та комунікацій «Active Group» у жовтні-листопаді 2018 року, дві третини респондентів незадоволені діяльністю президента та прем’єр-міністра.

діяльність-президента

Згідно до відповідей на запитання «Наскільки Ви задоволені діяльністю Президента П.Порошенкалише 3,4% респондентів у жовтні і 3,9% респондентів у листопаді відповіли, що цілком задоволені, скоріше задоволених діяльністю П. Порошенка виявилось 15,2% у жовтні та 13,2% у листопаді. Кількість тих, хто «скоріше не задоволений» склала 29,5% та 28,4%, а кількість «зовсім не задоволених» збільшилась з 46,2% у жовтні до 49% у листопаді. Не змогли дати відповідь на поставлене запитання біля 5,5%.

Майже так саме негативно, як і діяльність президента, оцінили роботу Прем’єр-міністра В. Гройсмана: кількість «цілком задоволених» діяльністю Прем’єр-міністра опитаних склала 2,2% та 2,5% у жовтні, листопаді відповідно, «скоріше задоволених» — 10,3% та 8,9%, «скоріше не задоволених» — 32,1% та 30,9%, а кількість «зовсім не задоволених» — 46,2% у жовтні та 48,8% у листопаді. Не змогли дати відповідь на поставлене запитання біля 9%.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

Відповідаючи на запитання «Як Ви вважаєте, чи виконується в Україні антимонопольне Законодавство?» найбільша кількість респондентів – 63,1% відповіли, що не виконується, з них 31,9% відповіли «швидше ні» та 31,2% — «абсолютно ні». Натомість 1,2% відповіли «так» та 9% — «швидше так». Не визначилися з відповіддю 26,7% респондентів.

антимонопольне-законодавство

Щодо відповідей на запитання «Як Ви вважаєте, чи дотримуються в Україні права людини?» більшість  респондентів відповіли «швидше ні» (37,9%) та «абсолютно ні» (24,9%). Проте, 21,5% опитаних вважають, що права людини швидше дотримуються, а 3,7% впевнені в цьому. 12,1% не відповіли на запитання.

Відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте боротьбу з корупцією в Україні?» половина респондентів  оцінили її як не успішну, з них 27,1% відповіли «як швидше не успішну» та 21,6% — «як повністю не успішну». Ще 27,4% опитаних вважають, що в Україні не відбувається боротьба з корупцією.  Натомість 1% боротьбу з корупцією оцінили як успішну та ще 2,2% — «як швидше успішну». Не визначилися з відповіддю 8,9% респондентів.

Відповідаючи на запитання «Який орган влади контролює витрати бюджету» майже третина респондентів (28,1%) не змогли відповісти на запитання, 20,1% впевнені, що це робить кабінет міністрів, 20,9% — рахункова палата, 17,2% — президент, 9,2% — НАБУ, 2,9% — прокуратура, 1,7% — СБУ.

Також респонденти оцінили діяльність рахункової палати, омбудсмену та антимонопольного комітету. Відповідаючи на запитання «Як ви оцінюєте діяльність відповідного органу влади за п’ятибальною шкалою?» 1 бал поставили 24% респондентів рахунковій палаті та омбудсмену та 26,1% — антимонопольному комітету; 2 бали поставили близько 13% опитаних рахунковій палаті та омбудсмену й 18,3% — антимонопольному комітету; 3 бали поставили біля 20% респондентів всім органам влади, які оцінювали. Найбільш задоволені українці діяльністю омбудсмена: 16,8% поставили 4 бали, а 4,6% — 5 балів. Антимонопольний комітет та рахункова палата отримали по 4 бали від 7,3% та 6,1% респондентів відповідно, і 5 балів їм поставили біля 4% опитаних. Відмовились відповідати на запитання щодо діяльності рахункової палати кожен третій опитаний (32,2%), антимонопольного комітету 24%, омбудсмена – 18% респондентів. Отже, омбудсмену, про діяльність якої знають краще – ставлять кращі оцінки.

Відповідаючи на запитання «Що заважає відповідному органу виконувати свої обов’язки?» більшість респондентів впевнена, що це або корупція в середині установи (25,4% — антимонопольний комітет, 20,6% — рахункова палата, 13,1% — омбудсмен), або корупція більш високих посадовців (37,7% — антимонопольний комітет, 29,5% — рахункова палата, 34,3% — омбудсмен). Найменша кількість опитаних вважає, що виконувати свої обов’язки відповідному органу влади заважає брак ресурсів та повноважень. Не визначилися з відповіддю біля чверті респондентів.

Дослідження відбувалось з 5 по 7 жовтня та з 18 по 20 листопада у рамках проекту «Національний омнібус». Загалом опитано 2245 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,1%.

Источник: activegroup.com.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*