Nielsen: продажі на ринку сухих готових сніданків за останній рік зросли на 21,5%

Роком раніше зростання становило 8,5%. Темпи зростання продажів в грошовому вираженні також зросли: з жовтня 2017 по вересень 2018 року – на 32,8%.

За даними рітейл-аудиту Nielsen продажі на ринку сухих готових сніданків України за останні 12 місяців (з жовтня 2017 по вересень 2018 року) зросли на 21,5% в натуральному вираженні (в порівнянні з аналогічним періодом рік тому). Роком раніше зростання становило 8,5%. Темпи зростання продажів в грошовому вираженні також зросли: з жовтня 2017 по вересень 2018 року – на 32,8%, роком раніше – на 22,1%. Позитивно вплинуло на зростання продажів зниження темпів інфляції в категорії – з 13,6% до 11,4%.

Найбільш зростаючий сегмент в категорії – сегмент мюслі, що займає частку 18,1% в грошовому та 17,3% у натуральному вираженні – його продажі зросли на 62,0% і 37,3% в грошовому і натуральному вираженні, відповідно. Роком раніше показники динаміки продажів сегмента дорівнювали 33,3% і 8,7% в грошовому і натуральному вираженні, відповідно. У той же час, найбільший сегмент, кукурудзяні пластівці, розвивається повільніше, ніж вся категорія і втрачає свою частку з 34,7% до 32,3% в грошовому вираженні і з 39,8% до 36,8% в натуральному вираженні.

Ринок-сухих-готових-сніданків

«Сьогодні сухий сніданок це не тільки яскрава упаковка кукурудзяних пластівців і спроба умовити поснідати школяра. Серед розмаїття мюслів, кранчей, граноли, кукурудзяних паличок, пластівців всіх форм і розмірів знайдеться продукт практично для кожного, — коментує Ростислав Степанчук, керівник групи по роботі з виробниками продуктового і непродуктового ринків в Nielsen Україна. – Запорука успіху категорії в тому, що вона чітко асоціюється з поняттями «швидко», «зручно» і «корисно для здоров’я». У сучасному світі все, що економить час, викликає непідробний інтерес. Кілограм звичайних готових пластівців може коштувати вдвічі дорожче класичної вівсянки, але споживач готовий заплатити за кілька зекономлених хвилин на варіння вранці і посуд, який не потрібно мити. Але не будемо забувати ще про «смачно» і «корисно», які також набирають популярність серед покупців. Ці компоненти в подальшому визначають споживчі ніші. Хтось обирає шоколадні кранчі, інший оцінить сніданок з кількох видів зернових з мінімумом цукру і підрахованими калоріями на порцію, третій обирає мюслі з набором екзотичних сухофруктів».

Завдяки простоті локального виробництва власні торгові марки на ринку сухих готових сніданків значно важливі: частка від загальних продажів становить 16,2% в натуральному і 12,5% в грошовому вираженні.

Серед каналів продажів найбільшу частку в продажах мають гіпермаркети і супермаркети: 76,4% в грошовому та 76,7% у натуральному вираженні. За ними слідують мінімаркети: 14,3% в грошовому та 14,4% у натуральному вираженні, продуктові магазини (7,3% і 6,9% відповідно), відкриті ринки (1,4% в грошовому і 1,5% в натуральному вираженні) і імпульсні точки торгівлі (наприклад, кіоски і павільйони) — 0,5% в грошовому і в натуральному вираженні.

Источник: Nielsen в Україні

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*