Ipsos: 50% покупців телевізорів починали покупку товару з онлайн-пошуку в Google

На другому місці – консультації безпосередньо в магазині і інформація з сайтів порівняння цін, їх відзначили по 48% опитаних.

Ми представляємо результати дослідження поведінки українських споживачів, які використовують Інтернет як канал пошуку інформації перед покупкою; на прикладі таких категорій, як одяг і взуття, телевізори, ноутбуки. Дослідження, проведене компанією IPSOS на замовлення компанії Google, дає уявлення про важливість і вплив різних онлайн і офлайн факторів на процес пошуку інформації про продукт і прийняття споживачем рішення щодо покупки товару, а також зростаючу роль мобільних пристроїв.

Одяг і взуття

Дослідження показало, що шлях від рішення до покупки одягу або взуття досить недовгий: майже половина покупок була здійснена протягом дня і 30% протягом тижня.

Українці, які планують покупку одягу/взуття, активно використовують Інтернет для пошуку інформації. Серед інтернет-джерел інформації найбільш популярними є сайти магазинів роздрібної торгівлі та виробників. 32% користувачів використовували пошукові системи для пошуку інформації про товар, при цьому 96% з них користувалися Google.

користувалися-Google

30% покупок одягу і взуття було зроблено в Інтернеті, і в той же час 39% офлайн-покупців використовували також онлайн-ресурси для вивчення товару перед покупкою. Кожен третій українець (28%), що купує одяг і взуття, відноситься до категорії ROPO-покупців (Research Online – Purchase Offline/пошук онлайн — купівля оффлайн). Результати опитування показують, що 64% ​​споживачів вважають основним бар’єром, що перешкоджає купівлі товару через Інтернет, відсутність можливості приміряти одяг/взуття; для 40% респондентів зручніше зайти в найближчий магазин, а 38% хоче отримати товар негайно і не готові витрачати час на очікування доставки.

Переважну більшість (82%) онлайн-покупок було зроблено через веб-сайт і сплачено наперед (59%).

Дослідження показало зростаючу роль мобільного телефону в процесі покупки, особливо щодо пошуку інформації. Так, третина користувачів (33%) використовували мобільні пристрої для пошуку інформації про продукт, проте використовували смартфон для розміщення замовлення на куплений одяг/взуття тільки 11%. При цьому кожне третє онлайн-замовлення було розміщено і оплачено зі смартфона – 36% онлайн-замовлень і 35% оплат були зроблені з мобільного пристрою.

Мобільні пристрої особливо популярні серед молоді – так, 47% респондентів у віці 16-24 років використовували для пошуку тільки мобільні пристрої (в порівнянні з 37% для всіх вікових категорій).

пошук-тільки-мобільні-пристрої

Важливість мобільного пристрою також демонструє той факт, що 38% покупців використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про продукт – в основному, для порівняння цін.

Смартфон для пошуку інформації про товар українці найчастіше використовують вдома – 84%, і більше половини з них (51%) в ліжку перед сном.

Смартфон-для-пошуку-інформації

Телевізори

У категорії телевізорів, 50% покупок було зроблено протягом тижня після прийняття рішення щодо придбання нового ТВ. Зазвичай покупці телевізорів розглядають кілька брендів перед покупкою, а основною причиною для придбання нового телевізора є бажання «оновити» свої враження від перегляду, а саме — отримати більший екран і більш складні функції (наприклад, Smart TV).

50% покупців телевізорів починали покупку товару з онлайн-пошуку в Google – це найпопулярніше джерело першої інформації про товар. На 2-му місці – консультації безпосередньо в магазині і інформація з сайтів порівняння цін, їх відзначили по 48% опитаних. На 3-му місці з часткою 44% – сайт виробника телевізора або магазину.

56% покупок телевізорів було зроблено онлайн. Тим не менш, багато з тих, хто зробив покупку офлайн, використовували Інтернет для пошуку інформації – 35% це ROPO-покупці. Основним бар’єром, що перешкоджає покупці через Інтернет, 49% опитаних назвали відсутність можливості особисто протестувати телевізор.

Ноутбуки

Для більшості покупців вибір ноутбука є осмисленим і раціональним рішенням. Так, для 38% покупців процес вибору ноутбука займає більше місяця, для 22% – від тижня до 30 днів, 21% – від декількох днів до тижня, і тільки для 19% – покупка ноутбука була спонтанним рішенням, прийнятим безпосередньо в день покупки.

Найбільш затребуваними джерелами інформації про ноутбуки є сайти порівняння цін (51%), пошукові системи (50%), сайти магазинів і виробників (48%).

Трохи більше половини покупок ноутбуків (55%) припадає на онлайн. А частка тих, хто шукав інформацію онлайн і зробив покупку офлайн, склала 36%.

покупка-ноутбуків

Використовували смартфон під час візиту в магазин, щоб знайти додаткову інформацію про ноутбук, 53% респондентів, в основному, для читання відгуків і щоб дізнатися більш детальні технічні характеристики.

В цілому, дослідження показало, що ключовим фактором популярності смартфона для пошуку інформації про товар є зручність і можливість використовувати його в будь-якому місці і в будь-який час – так відповіло більше 70% респондентів. Але хоча смартфон часто використовується для пошуку інформації, його ще досить рідко використовують для самої покупки. Понад 70% опитаних вважають, що для онлайн-покупок все ж зручніше використовувати інші пристрої.

Дослідження проведено компанією IPSOS на замовлення компанії Google в травні-червні 2018 року, шляхом онлайн-опитування, вибірка — 1200 осіб.

Источник: Google

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*