GFK Ukraine: у жовтні індекс споживчих настроїв упав відразу на 5,7 пункту

Найбільших змін на протязі другого місяця осені зазнали індекси девальваційних очікувань та очікувань щодо розвитку економіки країни у найближчому році.

новые-товары

У жовтні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 56,9, що на 5,7 п. менше, ніж цьогоріч у вересні. Найбільших змін зазнали індекси девальваційних очікувань та очікувань щодо розвитку економіки країни у найближчому році. Про це свідчать дані дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісяця здійснює GfK Ukraine

У жовтні 2018 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 56,9, що на 5,7 п. менше за вересневий показник.

Індекс поточного становища (ІПС) опустився на 4,5 п., зупинившись на позначці 56. Складові цього індексу зазнали таких змін:

  • індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 46,6, що на 2,8 п. нижче від вересневого рівня цього індексу;
  • індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 6,2 п. та встановився на позначці 65,3.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у жовтні зменшився на 6,6 п. та склав 57,5. Динаміка складових цього індексу виглядає так:

  • індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) зменшився порівняно до минулого місяця на 2,8 п. і склав 55,1;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зменшився на 9,7 п. та склав 52,9;
  • індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) також зменшився та становив 64,3, що на 7,2 п. менше за показник вересня.

У жовтні дещо погіршилися очікування українців щодо безробіття: показник індексу очікуваної динаміки безробіття склав 136,2, це більше показника минулого місяця на 2,3 п. Індекс інфляційних очікувань лишився майже незмінним – 190,3, що на 0,1 п. менше за минулий місяць. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців дещо покращилися: індекс девальваційних очікувань знизився на 8,1 п. до значення 162,2.

«У жовтні індекс споживчих настроїв зменшився до рівня початку 2018 року. Найбільшого падіння зазнав індекс очікувань розвитку економіки у найближчому році, що позначилось на зниженні індексу доцільності робити великі покупки. Водночас споживачі відкоригували девальваційні очікування: індекс очікувань девальвації зменшився після різкого росту у серпні-вересні», ─ коментують аналітики GfK Ukraine.

індекс-споживчих-настроїв

Источник: GFK Ukraine

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*