4Service Group: 56% українців у Чорну п’ятницю планували купувати одяг і взуття

На другому за популярністю місці – техніка – її планують купувати 45% опитаних, майже третина українців (28%) цікавляться товарами для дому.

5 років тому український бізнес почав активно використовувати для привернення уваги клієнтів американський інформаційний привід – Black Friday.

Якщо раніше Чорна п’ятниця – це традиційно сезон знижок в роздробі, то цього року можна відстежувати залученість й інших сегментів, які не стосуються роздробу – це і фірми, і банки, і ресторани, й інші галузі. Експеримент припав до смаку українцям і захоплює ринок все більше і більше.

Міжнародна дослідницька компанія 4Service Group провела опитування щодо очікувань українців у Чорну п’ятницю. Дослідження було проведено напередодні Чорної п’ятниці методом онлайн-інтерв’ю (CAWI); в опитуванні брало участь 880 респондентів по всій Україні репрезентативно натуральному розподілу міського населення.

Потенційний покупець в чорну п’ятницю: хто він?

25% опитаних респондентів чекають розпродажів у Чорну п’ятницю і заявили про намір здійснювати покупки. 15% не довіряють продавцям і не планують розлучатися з грошима в цей день. Але переважна більшість українців – 60% – не впевнені в своїй позиції (на питання про намір здійснювати покупки в Чорну п’ятницю відповіли «можливо») і будуть орієнтуватися на привабливість пропозицій. Таким чином, продавці мають хороший шанс залучити покупця. Наша компанія дослідила, які знижки можуть дійсно зацікавити покупців, на які вони не відреагують, вважаючи їх незначними, а які знижки будуть занадто високими і викличуть недовіру споживача.

Чорна-п'ятниця

Слід зазначити, що чоловіки цікавляться розпродажами в Чорну п’ятницю і мають намір здійснювати покупки не менше, ніж жінки – значущих відмінностей серед аудиторії, зацікавленої в покупках, немає (48% чоловіків і 52% жінок). Як не дивно, рівень доходу також не впливає на прагнення здійснювати покупки в Чорну п’ятницю. Зате серед сімейних людей більше тих, хто планує розлучитися з грошима (67%), ніж серед несімейних (20%). Мабуть, рітейлерам товарів для дому, побутової техніки, дитячих товарів, а також інших категорій товарів, які потенційно можуть бути цікаві сімейним людям, варто звернути особливу увагу на потенціал ринку.

Потенційний покупець в чорну п’ятницю: що буде купувати і де?

Більше половини опитаних (56%) планують купувати одяг і взуття, на другому за популярністю місці – техніка – її планують купувати 45% опитаних, майже третина українців (28%) цікавляться товарами для дому. У 13% ​​споживачів потреба не сформована, що передбачає спонтанні покупки. Молода аудиторія (25-34р.) найбільш активна і схильна до покупки одягу, взуття, техніки і товарів для дому, ніж інші вікові групи. Ймовірно, це той вік, коли українці облаштовують свій побут.

Чорна-п'ятниця

Ювелірними виробами та аксесуарами найбільше цікавиться молодь – 18-24р. Очікувано, жінки більше схильні купувати одяг і взуття – 64% vs чоловіки – 48%; а чоловіки будуть з більшою ймовірністю полюватимуть на техніку – 51% vs жінки – 40%.

Чорна-п'ятниця

Якщо говорити про тип магазинів, в яких українці будуть робити покупки, традиційно лідирує оффлайн-роздріб (63%), українські онлайн-магазини можуть очікувати попиту від 46% споживачів. Українським компаніям не варто поки очікувати дуже велику конкуренцію з боку іноземних онлайн-ритейлерів – тільки 26% споживачів будуть здійснювати покупки в іноземних інтернет-магазинах. Молода аудиторія (25-34) більш схильна до покупок в інтернеті в порівнянні з іншими віковими групами, це стосується як українських онлайн-магазинів, так і іноземних.

Чорна-п'ятниця

Відмінності в споживчій поведінці спостерігаються також за гендерною ознакою: чоловіки більш схильні купувати в українських інтернет-магазинах (53%) у порівнянні з жінками (40%).

Чорна-п'ятниця

Люди з більш високим доходом більше орієнтовані на покупки на іноземних сайтах. Таким чином, покупки в іноземному інтернеті не асоціюються з економією.

Чорна-п'ятниця

 

Оптимальний розмір знижки

Для визначення оптимальної знижки використовувалася методика Ван Вестендорп (Van Westendorp PSM – Price Sensitivity Measurement). Суть методики полягає в наступному: респондентам задаються питання, що стосуються їх оцінки розміру знижок:

  1. Яка знижка в Чорну п’ятницю буде для вас такою незначною, що ви не станете нею користуватися? – «занадто маленька знижка»
  2. Яка знижка буде такою великою, що викличе підозру і недовіру? «Занадто велика знижка»
  3. Яка знижка буде для вас невеликою, але ви все ж нею скористаєтеся? – «невелика знижка»
  4. Яким повинен бути розмір знижки, щоб вважати це вигідною покупкою? – «оптимальна знижка»

Відповіді на питання відображаються у вигляді кумулятивних кривих. На перетинах цих кривих визначаються межі інтервалу оптимального розміру знижки.

Чорна-п'ятниця

Оптимальною знижкою, яка задовольнить українців буде знижка в 45%.

Знижки менше 24% не сприймаються українцями як гідні уваги. А розпродажі в 67% і більше викликають недовіру, адже припускають нечесну гру продавців. Варто відзначити, що чоловіки більш прагматичні і згодні на дещо менші знижки – 43% влаштує їх, а жінки більш схильні вірити в розпродажі і хочуть отримати знижку побільше, знижки, які їм будуть до душі – 46%.

Безумовно, споживачі мають різні очікування щодо різних категорій товарів. Так, для покупців одягу і взуття стандартно прийнятною знижкою буде 45%, а ось покупці техніки не розраховують на такі бонуси і згодні на дисконт в 33%.

2 роки тому наша компанія проводила дослідження безпосередньо після завершення розпродажу. Кожен 3-й споживачів вважає, що Чорна п’ятниця – це маркетинговий хід і обман, коли спочатку підвищують ціни, а в період акції роблять знижку. Важливо відзначити, що споживачі, які планують брати участь в цій активності відстежують політику ціноутворення точок, куди планують піти. Якщо мережі будуть піднімати ціну перед розпродажем ризикують втратити цю частку аудиторії, і не тільки в Чорну п’ятницю.

Чорна-п'ятниця Чорна-п'ятниця

Источник: Новое время

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*