НБУ: підприємства знизили інфляційні очікування другий квартал поспіль

Так, за підсумками опитування, проведеного центральним банком, зростання споживчих цін очікується на рівні 8.9% (у ІІ кварталі 2018 року – 9.6%).

Український бізнес зберігає позитивні очікування відносно рівня ділової активності у наступні 12 місяців. Індекс ділових очікувань на наступні 12 місяців становив 117,2%. Як і у попередніх опитуваннях, пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності. Найоптимістичніші прогнози у підприємств переробної промисловості Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IІІ кварталі 2018 року.

Високі темпи зростання економічної активності зберігаються в основному завдяки поліпшенню прогнозів щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, а також інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар. Збільшення інвестиційних видатків на своїх підприємствах у наступні 12 місяців очікують респонденти всіх видів економічної діяльності. 

Підприємства зберігають позитивні оцінки щодо поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств та очікують поліпшення в наступні 12 місяців. 

Одночасно бізнес відзначає низький рівень залишків готової продукції та брак власних виробничих потужностей у разі неочікуваного збільшення попиту.

Підприємства продовжують очікувати зростання обсягів залучення іноземних інвестицій. Зростання очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім респондентів сільського господарства, найбільше – респонденти підприємств енерго- та водопостачання.

Очікування щодо зростання потреби в позикових коштах найближчим часом також залишилися практично на рівні попереднього кварталу: баланс відповідей – 36.9% (у ІІ кварталі 2018 року – 36.3%). Однак третій квартал поспіль скорочується частка респондентів, яка планує залучати банківські кредити. Серед тих, хто планує брати кредити, залишається високою частка респондентів, які планують брати кредити в національній валюті – 82,2%.

Найбільш стримуючим фактором для залучення підприємствами позик залишаються високі ставки за кредитами (69.1% респондентів). 

Залишаються високими очікування усіх підприємств щодо обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців. Більше 30% респондентів очікують, що обсяги виробництва зростатимуть, і близько 50% переконані, що вони залишаться на попередньому рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом останніх десяти кварталів поспіль.

Другий квартал поспіль підприємства знижують інфляційні очікування. Так, за підсумками опитування зростання споживчих цін очікується на рівні 8.9% (у ІІ кварталі 2018 року – 9.6%). Основним фактором впливу на зростання цін залишається курс гривні до іноземних валют (82.8% відповідей). На другом у місці – витрати на виробництво, проте вага цього чинника порівняно з попереднім кварталом знизилась на 3.1 в.п до 68,5%.

На думку опитаних представників підприємств у наступні 12 місяців на динаміку цін впливатимуть доходи населення та ціни на світових ринках.

 Довідково

Опитування проводилося з 03 серпня по 04 вересня 2018 року. В опитуванні взяли участь 682 підприємства із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань − це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку України.

Источник: НБУ 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*