IBRiS: 77 % поляків вважають вакцинацію дітей у країні обов’язковою

Скасування обов’язкової вакцинації дещо більше підтримують жінки (19%), ніж чоловіки (16%). Більшість прихильників такого рішення серед людей 18-29 років.

В Україні не вщухають дискусії що того, чи можна пускати до дитячих садочків малюків без відповідних щеплень. Та такі диспути виникають й у сусідніх країнах. Так, майже 77 % поляків вважають, що вакцинація дітей у країні має бути обов’язковою, а держава повинна забезпечити виконання цього припису. Лише 18 % вважає, що батьки повинні вирішувати, як їм чинити. А 5 % немає думок із цього приводу. Про це пише польська газета Rzeczpospolita.

Після палких дебатів у парламенті щодо проекту громадського закону про попередження та боротьбу з інфекціями й інфекційними захворюваннями у людей, який, зокрема, передбачає добровільну вакцинацію та кращий медичний догляд для них, агенція IBRiS провела соціологічне опитування.

Його результати засвідчили, що скасування обов’язкової вакцинації дещо більше підтримують жінки (19 %), ніж чоловіки (16 %). Більшість прихильників такого рішення серед людей віком від 18 до 29 років — майже 52 %. А найменше — від 40 до 60 років. Жителі сіл і міст до 50 тис. населення скептичніше налаштовані до щеплень. З іншого боку, серед мешканців мегаполісів лише 13 % визнають відповідальність за скасування цього зобов’язання.

«Насправді понад 90 % поляків таки вакцинують своїх дітей, — заявляє Ян Бондар, прес-секретар Головної санітарної інспекції. — Реально проти виступає дуже вузька група людей. Щоправда, у Польщі є трохи більше 30 тис. дітей, які ще не пройшли повний календар вакцинації, але серед них противники вакцинації становлять не більше 30 %».

вакцинація

«У розмовах про вакцинацію насамперед зацікавлені політичні партії, — зазначає професор Рафал Чведорук, політолог із Варшавського університету. — Таким чином вони хочуть показати, що турбуються про здоров’я нації».

Источник: Вголос

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*