ISP: лише 7% українських студентів у Польщі відчувають неприязнь з боку поляків

Найчастішими причинами, чому українські студенти обирали навчання у Польщі, названо отримання диплому європейського зразка (51%).

Більшість українських студентів (67%) в Польщі підкреслюють, що ставлення до них з боку поляків є добрим, або дуже добрим.

Про це йдеться в результатах опитування, проведеному у першій половині цього року й оприлюдненому під час конференції “Українські студенти в Польщі та Європі” у варшавському Інституті публічних справ (ISP, Instytut Spraw Publicznych), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

За свідченням українських студентів, 23% поляків під час навчання в Польщі ставилися до них дуже добре, 44% — загалом позитивно. Неприязне ставлення до себе помітили в Польщі загалом лише 7% українських студентів.

Найчастішими причинами, чому українські студенти обирали навчання у Польщі, названо отримання диплому європейського зразка (51%), незадовільні умови життя в Україні (47%), а також отримання кращих знань (45%).

У Польщі українські студенти найчастіше обирають навчання за напрямками: суспільні науки та журналістика (32%), а також бізнес, адміністрація та право — 30%.

З усіх опитаних українських студентів в Польщі лише 7% має твердий намір повернутися після навчання до України, 29% — їхати далі на Захід, а 28% — залишитися в Польщі.

Під час конференції представлено також дослідження серед українських студентів, проведених в інших країнах Вишеградської групи — Чехії, Словаччині та Угорщині.

Загалом, по більшості показників результати дослідження, за деякими винятками, є схожими до проведених у Польщі. У Чехії спостерігається найвищий рівень інтеграції українських студентів до життя у чеському суспільстві, найменший — в Угорщині через складність у вивченні угорської мови. В Угорщині також найвищий відсоток українських студентів, які планують повернутися в Україну, а у Словаччині — найвищий відсоток українських студентів, які не мають наміру залишатися далі у цій країні.

У Польщі за даними на 2017 рік навчалося понад 35,5 тис. студентів з України.

Источник:  Укринформ

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*