Група Рейтинг: 48% мешканців Дніпра не проголосують за Порошенка за жодних умов

•    Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» серед мешканців Дніпра, у президентському рейтингу лідирує Ю.Тимошенко: її готові підтримати 19,0% тих, хто має намір голосувати. За В.Зеленського мають намір віддати голоси  13,5%, Ю.Бойка — 13,4%, А.Гриценка – 8,3%, В.Рабіновича – 7,9%, П.Порошенка – 7,0%, О.Ляшка – 5,9%, С.Вакарчука – 3,9%. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. Не визначилися із вибором – 12,0%.

•    Лідером т.зв. «другого вибору» є В.Зеленський – його могли б підтримати 12,7% тих, хто не знайшов би у списку кандидатів свого основного фаворита. Близько 8% респондентів за таких умов могли б віддати голоси за С.Вакарчука, Ю.Тимошенко, та О.Ляшка, 6,8% — за А.Гриценка, 6,2% – В.Рабіновича, 5,8% — Ю.Бойка, 3,1% — А.Садового, 2,7% — П.Порошенка.

•    Лідером антирейтингу є П.Порошенко: майже половина (48%) опитаних мешканців Дніпра не проголосували б за нього за жодних умов. Антирейтинг А.Яценюка складає 28,6%, Н.Савченко – 21,9%, Ю.Тимошенко – 19,1%, О.Тягнибока – 16,7%, О.Ляшка – 16,2%, Ю.Бойка – 14,6%, В.Рабіновича – 13,6%.

•    На думку близько 16% опитаних наступним президентом України стане Ю.Тимошенко. 7,2% вважають, що наступним президентом стане П.Порошенко, 6,1% — В.Зеленський, 5,5% — Ю.Бойко, 3,6% — О.Ляшко, 2,5% — А.Гриценко, по 2% — В.Рабінович та С.Вакарчук.

•    Для абсолютної більшості опитаних (83%) важливо, щоб майбутній президент активно відстоював інтереси їхнього міста.

•    Третина опитаних найкращим президентом України вважає Л.Кучму, 13% — Л.Кравчука, кожен десятий – В.Януковича, по 5% — В.Ющенка та П.Порошенка. 28% не виявили бажання обрати жодного з них.

•    Партійний рейтинг очолює Батьківщина: цю політичну силу готові підтримати близько 20% тих, хто має намір голосувати. Партія «Слуга народу» В.Зеленського має підтримку у 14,6%, Опозиційний блок – 13,9%, партія «За життя» — 8,2%, Громадянська позиція А.Гриценка – 7,8%, БПП Солідарність – 6,7%, Радикальна партія та УКРОП – по 5,9 та 5,6%. Рейтинг інших партій – менше 2%. Тих, хто не визначився – 8,8%.

•    Переважна більшість опитаних мешканців міста вважає, що кандидатів, які під час виборчих кампаній роздають незаконну матеріальну допомогу виборцям, необхідно суворо карати (59%), тоді як третина схильні вважати, що такий вид агітації слід дозволити, майже кожен десятий – не визначився.

•    70% опитаних вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку, кожен п’ятий висловлює протилежну думку, 9% – вагаються з оцінками у цьому питанні. Відносно менше песимізму висловлюють щодо оцінки місцевих справ. Неправильним рух у власному місті вважають 42% дніпрян, майже стільки ж думають навпаки, 18% — вагаються.

•    Роботою мера Дніпра Б.Філатова задоволені 65% опитаних, не задоволені  – 32%. Діяльність губернатора області В.Резніченка позитивно оцінюють 49%, негативно – 35%. Натомість ставлення до діяльності міської ради Дніпра суперечливе: не задоволені її роботою 46% опитаних, тоді як задоволені – 43%.

•    Переважна більшість опитаних (понад 70%) не задоволені роботою комунальних служб та медичних установ міста, більше половини висловлюють негатив щодо місцевих учбових закладів.

•    Серед проблем міста, які найбільше турбують респондентів, абсолютна більшість опитаних (близько 80%) визначила вартість комунальних послуг. По 42-43% стурбовані поганим станом доріг та вартістю проїзду в транспорті, ще 35% — питаннями наркоманії та алкоголізму, по 31% — ростом злочинності та низьким професійним рівнем медиків. Понад чверть опитаних занепокоєна поганим станом тротуарів та пішохідних доріжок, кожен п’ятий – поганим освітленням вулиць та якістю послуг громадського транспорту.

•    Третина опитаних мешканців Дніпра підтримують вступ України до НАТО, тоді як половина – виступає проти цієї ідеї. Ще 16% — не голосуватимуть або не визначилися зі своїм ставленням. В питанні вступу до Європейського Союзу, 45% респондентів схильні підтримати цю ідею, тоді як понад третина – проти, ще 18% — не голосуватимуть або не визначилися. Чим молодший вік респондентів, тим більше вони підтримують ідеї європейської та євроатлантичної інтеграції. Підтримка зазначених союзів також найвища серед виборців партій Громадянська позиція та БПП Солідарність.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

•    В питанні вибору вектору інтеграції, більшість опитаних (39%) вважає, що Україні краще зберегти рівновіддаленість від ЄС та Росії, не вступаючи в жодні союзи, дещо менша кількість (34%) виступають за членство в ЄС, 16% — в Митному Союзі, кожен десятий – не визначився на цей рахунок.

•    В контексті мовного питання, майже половина мешканців Дніпра вважає, що українська мова має бути єдиною державною мовою, а російська – вільно використовуватися в усіх сферах життя. На думку 29% російська мова має стати державною на всій території України на рівні з українською. Кожен п’ятий вважає, що українська має бути державною, але з одночасним наданням російській офіційного статусу в окремих регіонах.

•    46% опитаних мешканців Дніпра не шкодують про розпад Радянського Союзу в 1991 році, майже стільки ж (44%) – все ж ностальгують за радянськими часами, кожен п’ятий – не зміг відповісти.

•    Серед варіантів вирішення проблеми на Донбасі, найбільшу підтримку отримали такі сценарії як припинення військових дій і визнання територій тимчасово окупованими, заморожування конфлікту (35%) та надання цим територіям самостійності, федеративного статусу краю, але в складі України (33%). Варіант продовження військових дій до повного відновлення української влади на всьому Донбасі обрав кожен десятий респондент, ще 7% — підтримують відділення цих територій від України, 14% — не визначилися.

•    Дві третини опитаних мешканців Дніпра вважають Росію країною-агресором по відношенню до України, чверть – мають протилежну думку, 8% — вагаються із відповіддю.

•    Половина опитаних вважає, що Україна повинна обмежити (частково чи суттєво) або ж повністю припинити економічні відносини з Росією. В той же час, чверть респондентів виступають за те, аби не скорочувати ці відносини, ще 14% — взагалі виступають за їх суттєве розширення, кожен десятий – не визначився. Збереження або розширення економічних зв’язків з Росією найбільше схильні підтримувати виборці партій Опозиційний блок та За життя, а також респонденти старшого віку.

Суспільно-політичні настрої в Дніпрі: липень 2018 from mResearcher

Аудиторія: населення м. Дніпро від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення: 29 червня – 10 липня 2018 р.

Источник: Группа Рейтинг

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий