ЦСД Софія: 78% українців не схвалють роботу Петра Порошенка на посаді президента

Позитивно оцінюють роботу глави держави («повністю схвалюють» або «скоріше схвалюють») 16,5% респондентів. (Не визначилися з відповіддю – 5,2% опитаних).

Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» з 18 по 29 червня 2018 року провів опитування населення у всіх областях України (на підконтрольній території). Всього було опитано 2008 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка опитування репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними ознаками. Метод опитування – індивідуальне інтерв'ю («віч-на-віч») за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Оцінка ситуації в країні 

    Українські громадяни переважно критично оцінюють ситуацію в країні. Більшість (65,1%) опитаних з тою чи іншою впевненістю вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямі. Значно менше (14,7%) тих, хто дотримується точки зору, що справи йдуть «однозначно» у правильному напрямі або «скоріше» у правильному напрямі. (Вважають, що справи йдуть і в правильному, і в неправильному напрямі – 14,6%. Не визначилися з відповіддю – 5,6% опитаних).

    Значна частина населення сьогодні живе у злиднях. Серед опитаних громадян 26,7% вказали, що коштів їм вистачає тільки на продукти харчування, а для 6,8% респондентів грошей не вистачає навіть на їжу. Майже половині населення (43,9% опитаних) доходів вистачає лише на харчування та дешеві товари повсякденного вжитку.

    У масовій свідомості широко розповсюджена точка зору, що за кордоном молоді українці зможуть себе краще реалізувати, аніж вдома. На думку переважної більшості опитаних (70,8%), українська молодь має кращі можливості для самореалізації за кордоном. Тільки чверть (24,1%) респондентів вважає, що молодь зможе краще себе реалізувати в Україні. (Не визначилися з відповіддю – 5,1% опитаних).

Оцінка діяльності влади 

    Переважна більшість (78,3%) опитаних тою чи іншою мірою не схвалює роботу Петра Порошенка на посаді Президента України. Сьогодні позитивно оцінюють роботу Порошенка («повністю схвалюють» або «скоріше схвалюють») 16,5% респондентів. (Не визначилися з відповіддю – 5,2% опитаних).

Так само критично сприймається діяльність уряду. Роботу Кабінету Міністрів «категорично не схвалює» або «скоріше не схвалює» 70,2% опитаних. Частка позитивних оцінок становить 21,6%. (Не визначилися з відповіддю – 8,2% опитаних).

Електоральні орієнтації

    Серед потенційних претендентів на посаду Президента України жоден політик не має такого рівня підтримки, який дозволив би розраховувати на перемогу в першому турі голосування. Якби на момент опитування відбувалися президентські вибори, то найкращі шанси вийти до другого туру мали б Юлія Тимошенко, Юрій Бойко та Петро Порошенко.

Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати…

 • за Ю.Тимошенко — 12,4%,

 • за Ю.Бойка — 9,2%,

 • за П.Порошенка – 8,9%.

     Різниця електоральних показників Ю.Бойка і П.Порошенка – статистично незначуща, обидва вони мають рівні шанси вийти до другого туру.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

    Деякі потенційні кандидати також мають шанси вийти до другого туру президентських виборів. Порівняно високі показники електоральної підтримки мають Анатолій Гриценко (8,0%), Володимир Зеленський (7,8%), Олег Ляшко (7,6%) та Святослав Вакарчук (7,0%). (Інші потенційні кандидати отримали менше 6,0% підтримки в кожному випадку).

     Якби «Опозиційний блок» і партія «За Життя» висунули Юрія Бойка у якості єдиного кандидата, то беззаперечними фаворитами першого туру президентських виборів стали б Юлія Тимошенко і Юрій Бойко. В цьому випадку Ю.Тимошенко підтримали б 12,7% респондентів (серед тих, хто братиме участь у голосуванні), а Ю.Бойка — 12,1%. Отже, обидва кандидати мали б рівні шанси здобути перемогу у президентських перегонах. (Інші потенційні кандидати отримали менше 9,0% підтримки в кожному випадку).

    Громадська думка скептично сприймає майбутні президентські вибори з огляду на те, наскільки офіційні результати голосування об’єктивно відображатимуть волевиявлення громадян. Дві третини(66,7%) опитаних вважають, що результати голосування будуть значною мірою сфальсифіковані. Тільки 18,1% респондентів дотримуються думки, що голосування та підрахунок голосів на майбутніх президентських виборах відбуватиметься достатньо чесно, без значних порушень і фальсифікацій. Отже, в суспільстві існує серйозна недовіра щодо спроможності влади забезпечитичесні вибориі незалежне волевиявлення громадян.

    Якби на момент опитування відбувалися парламентські вибори (голосування за партійними списками), то найкращі шанси подолати 5-відсотковий бар’єр мали б ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», Блок Петра Порошенка «Солідарність», партія «Громадянська позиція», партія «Слуга народу», Радикальна партія Олега Ляшка та Партія «За Життя».

Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати…

 • за «Батьківщину» – 12,1%,

 • за «Опозиційний блок» – 10,4%,

 • за БПП «Солідарність» – 8,1%,

 • за партію «Громадянська позиція» – 7,8%,

 • за партію «Слуга народу» – 6,5%,

 • за Радикальну партію Олега Ляшка – 6,2%,

 • за партію «За Життя» – 5,3%.

     Інші партії мають менше 5,0% прихильників (у кожному окремому випадку).

    Якби партії «Опозиційний блок» і «За Життя» об’єдналися, то на парламентських виборах така об’єднана партія здобула би перше місце за кількістю отриманих голосів (мається на увазі голосування за партійними списками). У даному випадку, серед респондентів, які братимуть участь у виборах, мають намір проголосувати…

 • за «Опозиційний блок – За Життя» – 13,6%,

 • за «Батьківщину» – 12,5%,

 • за БПП «Солідарність» – 8,1%,

 • за партію «Громадянська позиція» – 7,8%,

 • за партію «Слуга народу» – 7,0%,

 • за Радикальну партію Олега Ляшка – 6,8%,

Інші партії мають менше 6,0% прихильників (у кожному окремому випадку).

Суспільно-політичні-орієнтації-населення-України Суспільно-політичні-орієнтації-населення-України Суспільно-політичні-орієнтації-населення-України Суспільно-політичні-орієнтації-населення-України

Источник: ЦСИ София

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*