Nielsen Україна: у першому кварталі 2018 року ринок FMCG виріс на 20,8%

Споживчі ціни зросли майже на 14% у порівнянні з аналогічною чвертю в 2017 році через підвищення цін на продукти харчування та енергію.

Перший квартал 2018 року став позитивним початком року для українського ринку. Згідно з попередньою оцінкою Державної служби статистики України, у першому кварталі в порівнянні з відповідним періодом в 2017 року ВВП збільшився на 3,1%. Ринок FMCG виріс на 20,8%, і, хоча інфляція все ще відіграє ключову роль у цьому розвитку, це перший раз, коли ми також маємо двозначне зростання обсягів. Споживчі ціни зросли майже на 14% у порівнянні з аналогічною чвертю в 2017 році через підвищення цін на продукти харчування та енергію, незважаючи на оптимістичні прогнози наприкінці минулого року. У той же час, середня заробітна плата зростає швидше, ніж раніше, що дозволяє споживачам збільшити свою корзину. Це також відображається в послідовно зростаючому зростанні обсягів на ринку FMCG протягом 2017 року та на початку цього року.

Ринок-FMCG

Очевидно, що бюджет споживача не збільшується вдвічі та одразу. Скоріше він росте у порівнянні з 2014 та 2015 роками. Споживачі залишаються обережними, а індекс довіри у українського споживача один з найнижчих в Європі. Тим не менш, бізнес стверджує, що ознаки покращення створюють плідну платформу для можливостей здорового зростання.

З точки зору макроекономіки, контроль над інфляцією стане ключовим в розвитку економіки та ринку FMCG в 2018 році. Це дозволить споживачу пробувати нові продукти, купувати преміум товари та будувати стосунки з брендом на емоційному рівні. Ми також спостерігаємо інтерес споживача до здорового харчування та зміну у споживанні. Від молока та сиру до засобів по догляду за собою споживач шукає натуральність та простоту в усіх сферах життя. Вони більш не готові пасивно споживати. 74% споживачів в Україні бажають платити більше за їжу та напої, в яких немає небажаних інгредієнтів та 80% хотіли б бачити на полицях магазину більше товарів з позначкою «натуральний».

Источник: Nielsen Украина

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*