GFK Ukraine: взяти участь у президентських виборах планують 70% українців

Серед кандидатів Тимошенко лідирує в Центральному, Південному та Північному регіонах, на Заході - Вакарчук, на Сході – Бойко, у Києві – Зеленський.

Лідером електоральних прихильностей серед можливих кандидатів у президенти залишається Юлія Тимошенко (10%), на другому місці з мінімальним розривом Володимир Зеленський (7%), Святослав Вакарчук (6%), Анатолій Гриценко (6%),  Петро Порошенко (5%), Юрій Бойко (5%) та Олег Ляшко (5%). Про це свідчать результати опитування, яке здійснила GfK Ukraine у липні  2018 року.

70% українців планують взяти участь у президентських виборах у 2018 році. Традиційно найнижчою є електоральна активність на Півдні та Сході, а от Захід вже не є найактивнішим регіоном, показники Центру, Києва та Півночі не нижчі, ніж на Заході, а подекуди навіть вищі.

Ті, хто не бажає брати участь в виборах, пояснюють це тим, що не знають жодного достойного кандидата (45%), не вірять, що їх голос може щось змінити і не вірять в чесність виборів (по 33%).

Серед можливих кандидатів у президенти Юлія Тимошенко лідирує в Центральному, Південному та Північному регіонах, на Заході лідирує Святослав Вакарчук, на Сході – Юрій Бойко, у Києві – Володимир Зеленський.

Основними факторами вибору кандидата є незадіяність у корупції,  відсутність нечесно нажитого майна (44%) та налаштованість кандидата на зміну країни (43%).

Вищезгадані лідери президентського рейтингу були додані до низки запитань щодо вибору в другому турі виборів – опитування включало всі можливі пари кандидатів. Загалом через низькі рейтинги можливих кандидатів менше половини респондентів могли зробити вибір у запитаннях щодо вибору в другому турі. За їх відповідями Ю. Тимошенко виграє у всіх, крім С. Вакарчука, В. Зеленського та А. Гриценко; П. Порошенко програє всім; О. Ляшко програє всім, крім П. Порошенка та Ю. Бойко, з яким у них приблизно однакові рейтинги; Ю. Бойко програє всім, крім П. Порошенка та О. Ляшка. Що ж до В. Зеленського, С. Вакарчука та А. Гриценка, то вони не програють нікому, а різниця у їх рейтингах у другому турі статистично незначуща.

Щодо партійного рейтингу, то його лідером є «Батьківщина», яку підтримують 10% населення. При перерахуванні відсотків від тих, хто визначився з вибором (тобто якщо припустити, що ті, хто обрав варіант «важко сказати», проголосують приблизно так само, як ті, хто визначився) п’ятивідсотковий бар’єр долають 8 партій: «Батьківщина» (18%), «Громадянська позиція» (11%), «Слуга народу» (10%), Опозиційний блок (9%), Партія Святослава Вакарчука, «Солідарність», «Радикальна партія» та «За життя» — по 8%.

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

«Я щомісяця спостерігаю за електоральними прихильностями населення на базі Омнібусу GfK Ukraine з 2007 року і перед жодними виборами не було ситуації, коли жоден кандидат не набирає більше 10%, не бачила таких даних і за давніші періоди, — повідомила Інна Волосевич, керівниця відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine. – Зараз маємо унікальний шанс для нових політичних лідерів, але часу для їх кампаній лишається дуже мало».

Інформація про дослідження

Дослідження проводилось в період з 30 червня по 8 липня 2018 року. Було опитано 2753 осіб віком від 18 років та старше в усіх регіонах України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюються Україною.

Вибірка репрезентативна дорослому населенню за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту за даними Державної служби статистики України станом на 1.01.2017.

Максимально можлива похибка вибірки складає 1,9%.

Метод опитування: особисті інтерв’ю вдома у респондента

Сума відсотків відповідей у таблицях, графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.

Источник: GfK Ukraine

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!3 Comments

  1. Для того, чтобы любые выборы были демократическими необходимо только две вещи: убрать денежный залог за регистрацию кандидатом и ввести уголовную ответственность за невыполнение предвыборных обязательств!!!! Т.н. Основное условие демократических выборов абсолютное равенство прав и обязанностей всех без исключения кандидатов будет беспрекословно выполняться. Именно недемократичность существующих выборов создаёт все предпосылки для невыполнения кандидатами своих предвыборных обещаний, т.к. в настоящий момент в процессе выборов происходит не общенародный конкурс кандидатов, но исключительно среди «своих» конкурс их кошельков. Этот существующий конкурс кошельков не имеет никакого реального отношения к настоящим демократическим выборам и во многом становится возможным благодаря тому, что отсутствует не просто уголовная, но хотя сколько нибудь реальная ответственность кандидатов за невыполненный обещания!!!!

  2. Для того, чтобы любые выборы были демократическими необходимо только две вещи: убрать денежный залог за регистрацию кандидатом и ввести уголовную ответственность за невыполнение предвыборных обязательств!!!! Основное условие демократических выборов абсолютное равенство прав и обязанностей всех без исключения кандидатов будет беспрекословно выполняться. Именно недемократичность существующих выборов создаёт все предпосылки для невыполнения кандидатами своих предвыборных обещаний, т.к. в настоящий момент в процессе выборов происходит не общенародный конкурс кандидатов, но исключительно среди «своих» конкурс их кошельков. Этот существующий конкурс кошельков не имеет никакого реального отношения к настоящим демократическим выборам и становится возможным исключительно благодаря полному отсутствию не просто уголовной, но хотя сколько нибудь реальной ответственности кандидатов за невыполненные предвыборные обещания!!!!

  3. Для того, чтобы любые выборы сделать исключительно демократическими необходимо только две вещи: убрать миллионный денежный залог за регистрацию кандидатом и ввести уголовную ответственность за невыполнение предвыборных обязательств!!!! Только в этом случае будет беспрекословно выполняться основное и единственное условие демократических выборов такое, как абсолютное равенство прав и обязанностей всех без исключения кандидатов . Именно недемократичность существующих выборов создаёт все предпосылки для невыполнения кандидатами своих предвыборных обещаний, т.к. в настоящий момент в процессе выборов происходит не общенародный конкурс кандидатов, но исключительно среди «своих» проводится конкурс «толщины» их кошельков. Этот существующий конкурс кошельков не имеет никакого реального отношения к настоящим демократическим выборам и становится возможным исключительно благодаря полному отсутствию не просто уголовной, но хотя сколько нибудь реальной ответственности кандидатов за невыполненные предвыборные обещания и нанесённый государству невосполнимый ущерб в виде т.н. «правления» якобы демократически избранного кандидата!!!!

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*