Демініціативи: 5%-й бар’єр на виборах у нову Раду подолають вісім партій

Найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б «Батьківщина»  (12,6%) та партія «Громадянська позиція»  (10,7%). Далі йде «Опозиційний блок»  (8,5).

Загальнонаціональне опитування населення України було  проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова  з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в рамках проекту  «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Для порівняння наводяться результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з партнерами у травні  2013-го, березні  2014-го, грудні 2016-го та грудні 2017-го  років .

  • Переважна більшість  громадян  (68%) планує взяти участь у виборах Президента України, тоді як однозначно не бажають брати такої участі лише 17% (решта респондентів ще не визначилися в цьому питанні). Серед  регіонів дещо вирізняються Південь, де рівень готовності до участі у виборах  помітно менший – 54%, та Захід, де   готовності до участі у президентських виборах  найвища – 76%.
  • Серед кандидатів  на президентську посаду відсутні явні лідери, рейтинг  усіх основних політиків доволі невисокий. Відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має Юлія  Тимошенко – 13,3% виборців  (причому рівень її підтримки мало відрізняється у різних регіонах). Далі йдуть Анатолій Гриценко – 9,4%   (вищим його рейтинг є в Західному та Центральному регіонах), Юрій  Бойко – 8,4% (чий рейтинг забезпечують майже винятково Схід, Південь та Донбас) та Петро  Порошенко – 7,6%  (його рейтинг дещо вищий на Заході і дещо нижчий на Сході), Олег  Ляшко – 7,4% (його позиції трохи міцніші в Центрі та на Півдні).

Материалы по теме: Рейтинги партий и политиков Украины

  • Рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради України є приблизно таким самим, як і щодо виборів Президента (65%), тоді як 19% опитаних не налаштовані брати участі у виборах.  Ці показники мало різняться у різних регіонах  країни, за винятком Півдня, де  готові взяти участь у виборах значно менше –  51%.
  • Серед політичних партій найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б партія «Батьківщина»  (12,6%) та партія «Громадянська позиція»  (10,7%). Далі йдуть  – партія «Опозиційний блок»  (8,5), Політична партія «За Життя»  (8,1%), Радикальна Партія Олега Ляшка (7,9%), Блок Петра Порошенка «Солідарність» (7,8%). Імовірно, долають  виборчий  бар’єр також  Об’єднання «Самопоміч» (5,1%) та нещодавно зареєстрована партія «Слуга народу» (5,0%).

вибори

  • Рейтинги партій мають  деякі регіональні відмінності: підтримка  партій «Батьківщина» та «БПП «Солідарність» дещо нижча на Півдні та Сході,  а популярність партії «Громадська позиція» забезпечується переважно Заходом та Центром. Натомість на Заході та в Центрі дуже слабкими є позиції «Опозиційного блоку» та партії «За життя».
  • Більшість громадян (62%) вважають, що Україні потрібні нові політичні лідери,  не бачать такої потреби 27%. Найбільше висловлюють потребу у нових лідерах у Західному регіоні (78%), найменше –  на Півдні (46%). В решті регіонів нових лідерів прагнуть  близько 60%.
  • Конкретних осіб як нових політичних лідерів бачать лише 25% респондентів,  причому найменшим цей показник є на Півдні (19%), а найвищим – на Донбасі (37%).
  • У відкритому запитанні, коли респондентів просили назвати прізвище нового бажаного лідера, чітко виділилися три лідери: Святослав Вакарчук (7%), Володимир Зеленський (6,6%) та Євген Мураєв (6%).
  • Головними якостями, якими, на думку громадян, мають відрізнятися нові лідери, є в першу чергу некорумпованість (54%), чесність (46%) та готовність реально захищати інтереси людей (45%). Натомість наявність патріотизму та чіткого плану дій є важливою для 22% опитаних, освіченість та професіоналізм – для 16%, наявність лідерських якостей – для 15%. Найрідше респонденти згадували про заможність потенційного лідера (1%), готовність  досягати своєї мети будь-якими методами (4%).

Источник: Фонд «Демократические инициативы»

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*