Понад чверть українських фермерів взагалі не чули про програми держпідтримки

Лише 20,3% малих і середніх сільськогосподарських підприємств подали заявку на державні програми підтримки, що діяли з 2000 року по 2017 рік.

Результати опитування сільськогосподарських виробників в Україні свідчать про низький рівень їхньої участі в програмах державної підтримки.

Згідно з результатами опитування, проведеного Центром соціального моніторингу, лише 20,3% малих і середніх сільськогосподарських підприємств, включно із фермерами, подали заявку на державні програми підтримки, що діяли з 2000 року по 2017 рік.

Понад чверть (25,9%) представників малих і середніх сільськогосподарських підприємств, включаючи фермерів, повідомили, що вони взагалі не чули про жодну програму державної підтримки, в той час як 59% респондентів були в цілому обізнані щодо цього питання.

Тільки 15,1% добре знали про державні програми і проявили інтерес хоча б до деяких з них.

Обізнаність сільських домогосподарств була ще нижчою, оскільки 61,2% з них взагалі не чули про програми державної підтримки.

Оскільки кількість звернень за державною підтримкою була незначною, під час опитування були вивчені також можливі бар’єри на шляху до участі в таких програмах.

Результати опитування показали, що майже половина респондентів не вірять в механізм державної підтримки, а майже 45% вважають, що їх участь була неможливою через відсутність відповідної інформації.

Кожен п’ятий респондент (23%) мав досвід звернення за банківським кредитом впродовж останніх п’яти років. Один з чотирнадцяти респондентів (7%) мав досвід лізингу техніки впродовж останніх двох років.

Більше однієї п’ятої (20,8%) опитаних голів сільських домогосподарств зазначили, що прибуток від продажу сільськогосподарської продукції становить більше 90% їхніх доходів.

Источник: Економічна правда

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*