RBG: дві третини українців не розуміють поняття “лобізм” і “адвокація”

Зараз, коли в Україні активно впроваджуються реформи західного зразка, на часі знову актуалізувати питання легалізації лобістської діяльності. Багато експертів зазначають, що ефективно боротися з корупцією у вищих владних кабінетах не вдасться в умовах коли лобістська діяльність перебуває у тіні, не є публічною та підзвітною громадськості. Окрім того, наразі в Україні не існує ефективних та легальних механізмів впливу на владу для будь-яких груп інтересів, окрім як через корупційні схеми. Але слід враховувати, що процес легалізації у правовому полі сфери government relations (спроби компаній вплинути на дії і заходи влади з метою досягнення певної мети, – ред.) потребує підтримки с боку громадськості.

Саме тому на замовлення компанії SIC Group Ukraine компанія Research & Branding Group провела загальнонаціональне соціологічне опитування щодо суспільного розуміння та ставлення до лобістської діяльності, а також форм комунікації між суспільством, бізнесом та владою. Дослідження проводилось з 27 жовтня по 9 листопада 2017 року в 24-х областях України.

Основні результати дослідження:

– загалом ставлення українців до практики реалізації інтересів різних груп громадян через вплив на органи влади залежить від ситуації (50% опитаних). Тих, хто ставиться загалом позитивно чи негативно майже однакова кількість (13% та 14% відповідно). Майже кожному четвертому з опитаних було важко визначитися з відповіддю (23%).

– розуміння понять “лобізм” і “адвокація” є проблематичним: дві третини українців не розуміють, що ці поняття означають, і лише кожний десятий впевнений що розуміє, про що йдеться.

– зокрема, 27% опитаних відповіли, що лобізм – це легалізований вид корупції чи корупція як така, а 43% взагалі не змогли віддати перевагу тому чи іншому розумінню. Але все ж таки 30% погодились, що це – діалог і цивілізований спосіб впливати на владу.

лобізм

– правильне розуміння поняття “лобізм” і підтримка легалізації цієї практики в Україні не тільки корелюються – вони майже тотожні. Як і у випадку з коректним розумінням поняття лобізму, 30% опитаних підтримує необхідність легалізації і чіткого регламентування діяльності у сфері лобізму, у той час коли 22% – протилежної думки. 47% опитаних не змогли дати чіткої відповіді.

– у питанні необхідності системної лобістської діяльності в міжнародному просуванні інтересів України кількість прихильників (39%) істотно перевищує кількість противників (15%).

14 грудня 2017 р. у приміщенні Комітетів Верховної Ради України (вул.Грушевського ,18/2) відбулась презентація дослідження ”Адвокація і лобізм – запит суспільства”, організована в рамках чергової зустрічі членів Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобістів Міжнародною компанією SIC Group International спільно з Research & Branding Group.

Як українці ставляться до адвокації та лобізму from mResearcher

Источник: Research & Branding Group

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий