Демініціативи: 46% українців вважають боротьбу з корупцією повністю провальною

Успішність у боротьбі з корупцією вбачають 15% респондентів, причому лише 2,5%  оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з  соціологічною службою Центру Разумкова  з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА Посольства Королівства  Нідерландів.

  • У тому, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, впевнені 74% населення. Одним із  трьох головних сигналів, що країна йде  у правильному напрямку,  для населення,  поряд зі «встановленням миру на Донбасі» та «загальним зростанням економіки», було б «притягнення до кримінальної відповідальності корупціонерів».
  • Абсолютна більшість населення (80%) вважає боротьбу з корупцією в Україні неуспішною, причому 46% – повністю провальною. Успішність у боротьбі з корупцією вбачають  15%, причому лише 2,5%  оцінюють цю боротьбу як цілковито успішну.
  • 43% населення не бачать жодної інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта населення активних борців з корупцією бачить у  засобах масової інформації,  журналістах (26%), Національному антикорупційному бюро (24%), антикорупційних громадських організаціях (21%), самому населенні (12%), країнах Заходу (11%). Серед державних інституцій, призначених боротися з корупцією, відносно кращими, на думку населення, видаються  лише  Спеціалізована антикорупційна прокуратура (10%) та Національна агенція запобігання корупції (9%). І зовсім не бачать як «борців з корупцією» такі державні інституції, як  Генеральна прокуратура (5%), СБУ (6%), поліція (3%), суди (2%),  Президент (3%), уряд, міністерства (2%), Верховна Рада (1%), влада на місцях (2%).
  • Громадяни готові довірити формування антикорупційного суду двом інстанціям – представникам антикорупційних громадських організацій (42%) та експертам із західних країн (41%). Значно менше готові доручити цю справу депутатам  Верховної Ради (10%), суддям від органів судового самоврядування (10%), представникам Президента (6%).
  • Більшість населення (54%) вважає, що слід законодавчо дозволити для боротьби з корупцією посадових осіб  використовувати метод провокації хабаря, не згодні з цим 26%.

Источник: Демократичні ініціативи

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!2 Comments

  1. Яка боротьба з корупцією може бути в Україні коли ГОЛОВНИЙ КОРУПЦІОНЕР УКРАЇНИ ПЕТРО ПОРОШЕНКО Є ЗА СУМІЦНИСТВОМ ЩЕ Й ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ !?!?! КОЛИ КОРУПЦІОНЕР № 2 Є ЛУЦЕНКО -КУМ ПОРОШЕНКА , ЩО ГРАЄ РОЛЬ ГЕНПРОКУРОРА, ХОЧА НЕ МАЄ ЖОДНОГО ПОНЯТТЯ У ЦІЙ СПЕЦІАЛЬНОСТІ , НЕВІГЛАС !!! ЯКА БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ МОЖЕ БУТИ В УКРАЇНІ, КОЛИ 400 ТАК ЗВАНИХ «НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ» КОЖНОГО ДНЯ ГВАЛТУЮТЬ КОНСТИТУЦІЮ, ПЕРЕТВОРИЛИ КОНСТИТУЦІЮ УКРАЇНИ У НАБІР ТУАЛЕТНОГО ПАПЕРУ, І ПІДТИРАЮТЬСЯ НЕЮ КОЖНОГО ДНЯ ВСІ, ПОЧИНАЮЧИ З ПАРУБІЯ !!! ВІЗЬМІТЬ ТАК ЗВАНУ «МЕДИЧНУ РЕФОРМУ» , ЯКА ПРОТИРІЧИТЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ !!! ЯК ЇЇ ПІДПИСАВ , ЦЮ «РЕФОРМУ» , ПОРОШЕНКО — ТАК ЗВАНИЙ «ГАРАНТ КОНСТИТУЦІЇ» ??? КРИМІНАЛЬНИЙ ЗЛОЧИНЕЦЬ І УЗУРПАТОР ВЛАДИ , ТАКИЙ ЖЕ ЯК І ЯНУКОВИЧ !!!

  2. Ніхто не доконалий, але ставати кращим кожен може.Слід ліквідувати причину через яку сталася корупція (бідність,несправедлива оплата праці,бездіяльність влади або шкідлива її діяльність) , а не боротися з вітряними мельницями.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*