СОЦІОПОЛІС: 83% киян знають про ймовірність придбання ними контрафактних товарів

Для більшості жителів Києва, яким відомо про існування контрафактних товарів, в цілому складно самостійно відрізнити такі вироби від оригінальних.

1. Згідно з результатами дослідження, переважна більшість (82,6%) опитаних дорослих жителів Києва знають про те, що серед товарів, які вони купують, можуть бути наявні контрафактні («підроблені») товари. Нічого раніше не чули про можливість наявності у продажу таких товарів лише 17,4% опитаних.

контрафактні-товари

2. Результати дослідження показують, що для більшості (майже 70%) дорослих жителів Києва, яким відомо про існування контрафактних товарів, в цілому є складним завданням самостійно відрізнити такі товари від оригінальних товарів. Зокрема, 37,7% опитаних, яким відомо про існування контрафактних товарів, відповіли, що їм було б в цілому скоріше складно, ніж легко самостійно відрізнити такі товари від оригінальних товарів, а 32,2% опитаних, яким відомо про існування контрафактних товарів, відповіли, що їм було б це зробити дуже складно.

Лише 26,0% опитаних з числа тих, кому відомо про існування контрафактних товарів, вважають, що вони можуть легко відрізнити контрафактний товар від оригіналь­ного, в тому числі 8,5% відповіли, що це їм зробити дуже легко, а 17,5% – скоріше легко, ніж складно.

3. Згідно з результатами опитування, 47,7% респондентів, яким відомо про існу­ван­ня контрафактних товарів і які вважають, що в цілому можуть легко відрізнити контрафактні товари від оригінальних, відповіли, що під час вибору товарів, які вони хочуть купити, контрафактні товари трапляються їм дуже часто, а 25,0% з вказаної категорії респондентів відповіли, що контрафактні товари трапляються їм досить часто.

18,0% респондентів з числа тих, кому відомо про існування контрафактних товарів і хто вважає, що може легко відрізнити контрафактний товар від оригінального, відповіли, що контрафактні товари під час здійснення покупок трапляються їм досить рідко, і лише 5,2% з вказаної категорії респондентів відповіли, що контрафактні товари трапляються їм під час здійснення покупок дуже рідко або ніколи не траплялися.

Вказане запитання не задавалося респондентам, які на попереднє запитання відпо­віли що їм скоріше складно або дуже складно відрізнити контрафактні товари від оригі­нальних, оскільки оцінка такими респондентами поширеності у продажу контрафактних товарів була б занадто суб’єктивною.

4. Згідно з результатами опитування, переважна більшість (74,3%) респондентів, яким відомо про існування контрафактних товарів, коли-небудь свідомо купували такі товари. При цьому, 56,0% респондентів, яким відомо про існування контрафактних товарів, свідомо купували їх нечасто, а 18,3% – робили це часто.

Разом з тим, 21,5% респондентів, яким відомо про існування контрафактних товарів, відповіли, що вони ніколи свідомо не купували таких товарів.

5. Згідно з результатами дослідження, більшість опитаних мешканців Києва, яким відомо про існування контрафактних товарів, вважають, що свідома купівля таких товарів є неприйнятною з точки зору моралі. Проте основна частина таких респондентів (41,1%) вважають свідому купівлю контрафактних товарів скоріше неприйнятною, і лише 17,8% – повністю неприйнятною.

Разом з тим, близько третини (34,1%) опитаних, яким відомо про існування контра­фактних товарів, вважають, що свідома купівля таких товарів з точки зору моралі є прийнятною (для 24,4% опитаних – скоріше прийнятною, а для 9,7% опитаних – повністю прийнятною).

Соціологічне опитування «Рівень обізнаності мешканців Києва про контра­факт­ні товари та їх ставлення до можливості придбання таких товарів» проведене Інститутом соці­альних технологій «Соціополіс» з 9 по 13 листопада 2017 року (польовий етап).

Збір первинної соціологічної інформації для вирішення завдань дослі­­дже­ння був виконаний методом телефонного інтерв’ю (САТІ).

Всього було опитано 800 респондентів – зареєстрованих жителів Києва віком від 18 років. Кількість опитаних, зареєстрованих в різних районах Києва, є пропорційною кількості дорослого населення відповідних районів міста. При відборі респондентів інтерв’юери дотримувалися квотних планів за статтю і віком, побудованих на основі статистичної інформації про демографічну структуру населення Києва.

Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довір­чою ймовірністю 0,95 не перевищує 3,5%.

Источник: СОЦІОПОЛІС

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*