КМІС: рівень бідності в Україні у 2017 році знизився до 12%

В Україні станом на 2017 рік рівень бідності становить 12%, минулого року він досягав 17%.

Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження, які були озвучені на прес-конференції виконавчим директором Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Наталією Харченко.

Зазначається, що рівень бідності — це кількість населення, яким не вистачає грошей на їжу.

«Показник, який ми обрали — це динаміка рівня бідності в Україні. Зазвичай для вимірювання цього показника підхід, який ми використовуємо протягом 25 років, — це суб’єктивна оцінка фінансового становища респондентів. Для того, щоб виміряти рівень бідності, ми відбираємо тих людей, які кажуть, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. За 10 років, з 1998 року по 2008 рік рівень бідності знизився з 52% до 11%, і це одне з небагатьох, але важливих досягнень України», — зазначила експерт.

За словами Харченко, у 2008 році після початку світової фінансової кризи рівень в Україні бідності зріс, а потім впав до 9% у 2013 році.

«Після початку військового конфлікту у 2014 році спостерігається зростання рівня бідності, який протягом 2014-2016 років зріс майже вдвічі до 17%, але потім, у 2017 році відбулося зменшення рівня бідності до 12%. Це високий показник, але за всі роки існування України як незалежної держави він був меншим тільки у 2008 році до початку фінансової кризи, у 2013 і на початку 2014 років», — зауважила вона.

Соціолог додала, що у 2012 році рівень бідності був теж на рівні 12%, а в усі інші роки незалежності України рівень бідності був вищим, ніж зараз.

Українське суспльство за 25 років: динаміка деяких соціальних показників from mResearcher

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) — одна з перших дослідницьких компаній, що з’явилися в незалежній Україні. За 25 років існування КМІС провів тисячі досліджень і накопичив значний об’єм інформації. Зараз КМІС виконує біля 150 проектів на рік. У даному прес-релізі ми презентуємо деякі показники, які характеризують зміни, що відбулися в українському суспільстві за цей період.

Деякі теми досліджень КМІС, які аналізуються протягом багатьох років та презентуються сьогодні, – рівень добробуту, щастя та здоров‘я, геополітичні орієнтації українського суспільства, ставлення населення України до Росії та навпаки, динаміка рівня користування Інтернет, довіра до соціальних інституцій.

Всі дані отримані в результаті власних регулярних досліджень Омнібус КМІС.

Омнібус КМІС — це регулярне багатоцільове опитування населення, проведене на замовлення одночасно декількох замовників з різними завданнями, які спільно його фінансують. Вже багато років КМІС проводить 4 омнібусних дослідження на рік.

Майже всі дані, які презентуються сьогодні, отримані КМІСом за власні кошти.

Методика опитування Омнібус. Всеукраїнське опитування громадської думки,методом особистого інтерв’ю опитуються приблизно 2000 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (починаючи з 2014 р. — крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях, починаючи / 2014 р., опитування проводяться тільки на території, що контролюється українською владою. 

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% — для показників, близьких до 25%,

2,0% — для показників, близьких до 10%, 1,4% — для показників, близьких до 5%. 

Останнє опитування КМІС Омнібус було проведене з 2 по 14 грудня 2017 року. Методом особистого інтерв’ю опитано 2039 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Источник: КМИС

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий