Університет Арізони: самотність підвищує ризик розвитку багатьох захворювань

Психолог Кріс Сегрін (Chris Segrin) з Університету Арізони провів онлайн-опитування 775 людей у ​​віці від 18 до 91 року і припустив, що вміння спілкуватись впливає на стан здоров’я.

На думку дослідника, у людей з низьким рівень комунікативних навичок підвищується ризик розвитку багатьох захворювань.

«>Автор нової роботи пов’язав недостатні навички спілкування з психічними розладами та хворобами інших типів.

Сегрін вважає, що в основі цього ефекту лежать самотність і стрес. Багато людей з низькими комунікативними навичками відзначають підвищений рівень стресу і відчуття самотності. Складаючи опитувальник, Сегрін виділив чотири основні компоненти розвинених навичок спілкування. До важливих факторів він відніс відкритість (self-disclosure) — вміння ділитися особистою інформацією з іншими людьми, — і здатність надавати оточуючим емоційну підтримку. Також виявилися важливі навички негативної ассертивності (negative assertion skills), тобто вміння відмовляти необґрунтованим вимогам оточуючих, і навички ініціації відносин (relationship initiation skills), що дозволяють знайомитися і ближче пізнавати інших людей.

«>Для кожного фактора Сегрін склав вісім тверджень, свою згоду з якими учасники опитування оцінювали за п’ятибальною шкалою.

Потім випробувані заповнили стандартні опитувальники для оцінки рівня стресу і самотності. Шкала оцінки стресу Perceived Stress Scale містить запитання на кшталт «Як часто ви виявляєте, що не в змозі впоратися з усіма необхідними справами?» Для оцінки рівня самотності використовували опитувальник UCLA Loneliness Scale з такими твердженнями, як «Я відчуваю себе ізольованим від інших».

«>Наявність діагностованих захворювань і розладів виявляли за допомогою опитувальника SF-12v2 (Short-Form Health Survey).

В результаті дослідження учасники опитувань, які продемонстрували низький рівень розвитку соціальних навичок, в середньому відзначали більш сильне відчуття самотності і стресу, а також мали більшу кількість захворювань і розладів.

Сегрін пояснює: якщо стрес давно вважається важливим фактором ризику розвитку багатьох захворювань, то самотність пов’язують з ними не так часто. За словами психолога, його робота показує, що відчуття соціальної ізоляції не менш небезпечне явище, ніж стрес. При цьому багато людей, що потенційно входять до групи ризику, недостатньо інформовані про небезпеку самотності.

Источник: www.znaj.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий