НБУ: за 9 місяців року найбільше переказів пройшло через WesternUnion та MoneyGram

За цей період в Україні надавали послуги 34 системи переказу коштів, з яких 27 систем, створених резидентами, та 7 систем, створених нерезидентами.

За даними НБУ за 9 місяців 2017 року за допомогою системи переказу коштів, створених як резидентами, так і нерезидентами, переказано (в екв.):

— у межах України – 3 180 млн. дол. США (62% від загальної суми переказів);
— в Україну – 1 747 млн. дол. США (34% від загальної суми переказів);
— за межі України – 207 млн. дол. США (4% від загальної суми переказів).

За цей період на території України надавали послуги 34 системи переказу коштів, з яких 27 систем, створених резидентами, та 7 систем, створених нерезидентами.

При цьому, Україна залишається країною-реципієнтом транскордонних переказів. Упродовж 9 місяців 2017 року сума коштів, отриманих в Україні з використанням міжнародних систем переказу коштів, у вісім разів перевищує суму коштів, відправлених за її межі.

Так всього за 9 місяців 2017 року за допомогою систем, створених нерезидентами, було переказано:

— в Україну – 1 698,1 млн. дол. США (в екв.);
— за межі України – 205,1 млн. дол. США (в екв.);
— в межах України – 2,0 млн. дол. США (в екв.).

За цей період найбільше переказів як в Україну, так і за її межі надійшло через WesternUnion та MoneyGram.

Станом на 01 жовтня 2017 року в Україні здійснювали діяльність 7 систем переказу коштів, створених нерезидентами: 3 – системи з США, по 1 — з Грузії, Великобританії, Канади, Азербайджану.

У розрізі країн найбільше транскордонних переказів в Україну надходить з Російської Федерації (РФ), США, Iталiї, Iзраїлю, Польщі; за межі України – в РФ, Грузiю, Азербайджан, Китай, Узбекистан тощо.

Нагадаємо, що в Україні з жовтня 2016 року заборонена діяльність шістьох російських платіжних систем — “ANELIK”, “BLIZKO”, “Колибри” (стара назва – “Бліц”), “ЮНИСТРИМ”, “Золотая Корона”, “Международные Денежные Переводы ЛИДЕР”. Проте фізичні особи можуть надсилати та отримувати кошти з РФ через рахунки, відкриті у банках, та через інші системи переказів, створені нерезидентами інших країн.

грошові-перекази грошові-перекази грошові-перекази

Источник: НБУ 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*