IFO: ділові настрої в світі перебувають на найвищому рівні за останні 6,5 років

Експерти з розвинених країн перспективу оцінюють з меншим оптимізмом, ніж їхні колеги в державах з перехідною економікою та у країнах, що розвиваються.

У промислово розвинених країнах перспективи розвитку ситуації для бізнесу оцінюються з меншим оптимізмом, ніж в інших країнах. Про це свідчить останнє опитування Інституту економічних досліджень ifo.

Ділові настрої в світі перебувають на найвищому рівні за останні 6,5 років. Як повідомляє Інститут економічних досліджень ifo у понеділок, 13 листопада, настрої у бізнес-колах покращились майже в усіх країнах світу і вперше з другого кварталу 2011 року досягли позначки в 17,1 пункту. При цьому зростання в четвертому кварталі 2017 року становило 3,9 відсотка, зазначає агенція Reuters.

В опитуванні ifo взяли участь понад 1100 експертів зі 120 країн. Респонденти у цілому позитивно оцінили ситуацію для бізнесу в усіх регіонах світу, крім Близького Сходу та Північної Африки. При цьому експерти з промислово розвинених країн дивляться на перспективи розвитку ситуації з меншим оптимізмом, ніж їхні колеги в державах з перехідною економікою та у країнах, що розвиваються. Як зазначають в ifo, так званий індекс бізнес-очікувань особливо виріс в Латинській Америці.

Експерти припускають, що прискориться темп зростання цін, а розвиток світової торгівлі, навпаки, сповільниться. Крім того, очікується, що долар США подорожчає по відношенню до інших валют. Водночас зменшилась кількість економістів, які вважають, що обмеження, які країни можуть запровадити на експорт, становить проблему.

Источник: DW

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*