Freedom House: маніпулювання та дезінформація серйозно вплинули на вибори у 18 країнах

Майже половина з 65 країн, які оцінювалися у звіті "Свобода в мережі-2017", показали спад свободи, і лише 13 – продемонстрували незначне зростання.

За останній рік тактика онлайн-маніпулювання та дезінформації позначилася на виборах у 18 країнах, включаючи США.

Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

«Маніпулювання онлайн-контентом спричинило сьомий рік поспіль загальний спад свободи в інтернеті», — йдеться в повідомленні.

Майже половина з 65 країн, які оцінювалися у звіті «Свобода в мережі-2017», показали спад свободи, і лише 13 – продемонстрували незначне зростання.

онлайн-маніпулювання

З використанням «підроблених новин», облікових записів «ботів» та інших методів маніпулювання зіткнулися у Сполучених Штатах.

«Намагання Росії через інтернет вплинути на американські вибори були добре документовані, але Сполучені Штати залишилися сам-на-сам з цією проблемою», — йдеться у звіті.

«Тактика маніпулювання та дезінформації зіграла важливу роль у виборах у щонайменше 17 інших країнах за останній рік, перешкодивши можливості громадян вибирати своїх лідерів на основі фактичних новин та справжніх дебатів», — зазначає Freedom House.

Серед 30 країн, де уряди використовують так звані армії «формулювачів думок», опинилися Венесуела, Філіппіни та Туреччина.

«Кількість урядів, які намагаються контролювати обговорення в інтернеті, зростає з кожним роком», — зазначає Freedom House, який почав систематично відстежувати це явище з 2009 року.

Серед тенденцій, які значною мірою сприяли загальному зниженню свободи в інтернеті за минулий рік, організація визначила: обмеження доступу в інтернет з мобільних пристроїв; обмеження «live» відео; кібератаки на блоги, опозиційні новини, активістів; обмеження віртуальних приватних мереж (VPN) та фізичні напади на блогерів та онлайн-журналістів.

Найбільше утискали свободу в інтернеті Китай, Сирія, Ефіопія та Іран, найменше – Естонія, Ісландія та Канада.

онлайн-маніпулювання

Freedom House наголошує, що боротьба з маніпуляціями з контентом та відновлення довіри до соціальних мереж потребуватиме часу, ресурсів та творчості.

«Перші кроки в цьому напрямку повинні включати державну освіту, спрямовану на навчання громадян, як виявляти фальшиві або маніпулятивні новини та коментарі», — підсумували в організації.

Источник: Украинская правда 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*