GFK Ukraine: 68% українців незадоволені чесністю виборчого процесу

Основними причинами порушень стали бідність, відсутність розуміння про покарання, низька поінформованість про продаж голосів і надлишок такої діяльності.

Рада Європи представила результати опитування громадськості щодо виборчих правопорушень. Про це під час прес-конференції повідомив представник офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, передає кореспондент РБК-Україна.

“Рада Європи представляє результати опитування громадської думки щодо виборчих правопорушень”, – заявив Енберг. Так, за словами старшого дослідника GFK Ukraine Тетяни Костюченко, 68% українців незадоволені чесністю виборчого процесу і лише 19% задоволені.

“По-перше, хоча б з одним типом порушень стикалися 2/3 громадян України, і це – незаконна агітація. 13% стикалися з підкупом виборців. 6% опитаних погодилися б продати свій голос. 68% в цілому незадоволені чесністю виборчого процесу”, – сказала вона.

За її словами, основними причинами порушень стали бідність, відсутність розуміння про покарання, низька поінформованість про продаж голосів і надлишок такої діяльності.

“Тільки 14% українців знають про кримінальної відповідальності для виборців, які продають свої голоси, і лише 18% українців чули про випадки притягнення до відповідальності тих, хто порушив виборче законодавство”, – додала вона.

За результатами опитування, більшість громадян погодилися б продати свій голос через незадовільний матеріальний стан. На другому місці розчарування в результатах виборів і спроби отримати хоч якісь вигоди.

Опитування проводилося в червні-липні 2017 року в усіх регіонах (крім АР Крим та окремих районів Донецької і Луганської областей).

Источник: РБК-Украина

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*