GFK Ukraine: найкорумпованішими українці визнали сфери охорони здоров’я та освіти

Близько половини громадян України вважають, що корупція – це невід’ємна частина політичного життя, з якою немає сенсу боротися. Про це під час експертного обговорення щодо сприйняття корупції та оцінки корупційних ризиків у судовій системі заявила менеджер проектів GfK Ukraine Таміла Коноплицька, передає кореспондент РБК-Україна.

“46%, це приблизно половина, вважають, що корупція – це невід’ємна частина політичного життя України і з нею не варто чи немає сенсу боротися, тобто, що корупція – це вже сама система України. 20-28% респондентів схильні схвалювати корупцію, якщо вона або не торкається їх особисто, або не заважає їм, або якщо це якісь невеликі розміри”, – заявила Коноплицька.

За її словами, про це свідчать результати опитування громадян щодо їх сприйняття корупції у судовій владі та готовності їй протистояти. Коноплицька зазначила, що більшість опитаних вважають, що корупція поширена в органах державної влади: у Верховній Раді (76%), на митниці (73%), у судах (73%), Кабінеті міністрів (72%), прокуратурі (69%), податковій службі (68%) й Адміністрації президента (68%).

Водночас найкорумпованішими сферами респонденти визнали охорону здоров’я (74%), вищу освіту (63%) та середню освіту (41%). Крім того, 60% учасників опитування вважають, що звичайні люди не мають можливостей для ефективної боротьби з корупцією, а 56% опитаних не вірять у те, що особи, які дають хабарі, напевно будуть затримані і покарані.

У рамках дослідження з 18 серпня по 10 вересня 2017 року було опитано 2 тисячі 268 респондентів з усіх регіонів України за винятком окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції.

Источник: РБК-Украина

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий