YouGov: половина німців назвала фейки серйозною загрозою для демократії

Понад половина опитаних - 54 відсотки - вважають, що неправдиві повідомлення в медіа, так звані fake news, або фейки, були присутні в медіапросторі завжди.

Свіжі соціологічні дослідження вказують на низький рівень довіри німців до засобів масової інформації. Близько чверті респондентів вважають державні медіа вартими довіри і лише 12 відсотків довіряють приватним ЗМІ. Про це пише видання Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) у середу, 9 серпня, у чиєму розпорядженні опинилися результати опитування ще дослідницького інституту YouGov ще до їхнього офіційного оприлюднення. Довіра до ЗМІ у Німеччині, згідно з ними, є нижчою, ніж до поліції або Федерального конституційного суду.

Троє з десяти опитаних побоюються, що класичні медіа, як-то газети, телебачення чи радіо, замовчують важливі дані через політкоректність. Попри це найпопулярнішим медіа залишається телебачення – його дивляться 73 відсотки опитаних. 61 відсоток респондентів дізнаються інформацію в інтернеті. 47 слухають радіо. 42 – читають газети.

Понад половина опитаних – 54 відсотки – вважають, що неправдиві повідомлення в медіа, так звані fake news, або фейки, були присутні в медіапросторі завжди. Майже половина опитаних (48 відсотків) вважають, що fake news становлять серйозну загрозу для демократії в Німеччині. 35 відсотків вважають, що ярлик fake news використовується часто незалежно від правдивості новини для дискредитації певних повідомлень у ЗМІ. 38 відсотків певні, що дезінформація може зіграти вагому роль на виборах до Бундестагу, які мають відбутися у вересні 2017 року. Для порівняння, 44 відсотки вважають, що небезпеку для виборів становить тероризм.

Источник: DW 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*