НБУ: у липні портфель кредитів виріс на 1,8% порівняно з червнем

За підсумками місяця грошова маса зросла на 1.0% до 1114.8 млрд. грн., що було зумовлено збільшенням готівки в обігу поза банками та залишків за депозитами.

У липні портфель кредитів, наданих банками корпоративному сектору та населенню у національній валюті, продовжував зростати – на 1.8% порівняно з червнем. Зокрема, залишки за кредитами, наданими бізнесу у національній валюті, збільшилися на 1.8% м/м, домашнім господарствам – на 1.6% м/м.

Ефект курсової переоцінки, зумовлений зміцненням курсу гривні по відношенню до долара США, продовжував впливати на скорочення заборгованості перед банками за кредитами в іноземній валюті в гривневому еквіваленті. Водночас залишки за ними продовжувализнижуватися і в доларовому еквіваленті (на 1.6% м/м).

У результаті за підсумками липня загальні залишки за кредитами, наданими банками корпоративному сектору та сектору домашніх господарств, незначно скоротилися (на 0.1% м/м).

Депозитний портфель банків у липні продовжував поступово зростати, як у національній валюті – на 0.5% м/м, так і в іноземній (у доларовому еквіваленті) – на 2.1% м/м. Така динаміка була забезпечення суттєвим зростанням вкладів корпоративного сектору.

Зокрема, портфель депозитів бізнесу в національній валюті у липні збільшився на 2.0% м/м, у той час як залишки за гривневими депозитами населення дещо скоротилися – на 1.0% м/м, що насамперед пояснюється сезонним чинником.

Корпоративний сектор також суттєво наростив свої вклади в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) – за підсумками липня вони зросли на 5.7% м/м. Депозити населення в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) залишилися майже без змін.

У липні тривало подальше поступове здешевлення вартості кредитів. Зокрема вартість гривневих кредитів для бізнесу знизилися на 0.8 в. п., з початку року – на 3.8 в. п. Для населення вартість кредитів в національній валюті знизилася на 1.1 в. п., а з початку року – на 2.1 в. п.

Поступово продовжувала знижуватися вартість банківських депозитних продуктів, як для бізнесу, так і для населення. Зокрема, за підсумками липня суттєво знизилася ставка за вкладами бізнесу в іноземній валюті – на 0.9. в. п. до 2.2%.

Источник: НБУ 

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*