Active Group: проти зниження мита на авто висловилися тільки 10% киян

рейтинг-надежности-автомобилей

Понад дві третини мешканців Києва (66,7%) вважають, що вартість розмитнення автомобілів в Україні потрібно зменшити – такі дані соціологічного дослідження «Київський омнібус», проведеного Центром досліджень та комунікацій «Active Group» у серпні 2017 року.Під час чергового омнібусу киянам запропонували відповісти на запитання «чи потрібно зменшити вартість розмитнення автомобілів на іноземних номерах в Україні?». Відповідаючи на нього, 55,9% киян обрали варіант відповіді «так», а ще 10,8% – «скоріше так». Проти зниження мита виступають 10,2% опитаних містян. З них 6,3% вважають, що зменшувати вартість мита «скоріше не потрібно», а 3,9% взагалі не підтримують таку ініциативу. 23,1% опитаних не змогли відповісти на це запитання.

мито-авто

Цікаво, що серед тих респондентів, хто не має автомобіль, частка підтримавших таке нововведення 53% проти 13% інакодумців, у той час як серед власників авто 88,3% підтримали, а 6,4% – ні.

23,1% не змогли відповісти на поставлене запитання.

авто-мито

Оцінюючи, який відсоток від вартості автомобіля було б справедливо заплатити державі за розмитнення, найбільше киян (35,8%), як не дивно, обрали варіант відповіді 10%. Нічого не платити державі за розмитнення хоче чверть (25%) мешканців Києва. Суму в 30% справедливим митом назвали 11,2% опитаних, а інші 2,1% назвали цифри в 50% і вище. Ще 26% киян не змогли визначитись із справедливою сумою.

Не дивним є те, що серед тих опитаних, хто має власне авто, частка бажаючих розмитнювати за ставкою 0% та 10% (таких 83,5%) значно більша ніж серед тих, хто немає власний автомобіль (з них ці два варіанти обрали 46,8%).

У виникненні проблеми з автомобілями на іноземних номерах найбільше звинувачують «державу та законодавство». 45% киян певні у цьому.

авто-мито

Інші 20,7% респондентів у ситуації що склалась, звинувачують «окремих державних посадовців» При чому  посадовців частіше звинувачують ті, хто не має власного авто. 11,9% опитаних киян називають винними «посередників та продавців», а ще 4,9% – «покупців та власників авто». Лише 1,8% киян не вважають цей «конфлікт» проблемою. Вагаються відповісти 13,6% опитаних, більша частина з яких є ті містяни, що не мають авто.

Дослідження відбувалось з 19 по 20 серпня у рамках проекту «Київський омнібус». Загалом опитано 1685 респондентів. Похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 2,2%.

Довідка

Проект міських омнібусів компанії «Active Group» розпочався у червні 2015 року. В рамках проекту проводяться регулярні (щомісячні) опитування для декількох замовників із різними завданнями, які спільно його фінансують. В кожному опитуванні є запитання, ініційовані компанією «Active Group» з метою їх подальшої публікації для широкого загалу.

Источник: activegroup.com.ua

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные. А также подписывайтесь на нашу еженедельную рассылку. Подписаться!

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий