GFK Ukraine: політичні погляди та медіа-уподобання Сходу України

Найбільше проєвропейськи налаштованих із шести східних областей України - серед жителів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Відносна більшість респондентів у всіх областях вважають, що у своїй зовнішній політиці Україна має лишатися нейтральною/тримати баланс між Сходом і Заходом. Частка налаштованих проєвропейськи жителів є більшою, ніж частка налаштованих проросійськи, у всіх областях, крім Донецької, Луганської та Харківської. Найбільше проєвропейськи налаштованих — серед жителів Дніпропетровської та Запорізької областей.

Думки щодо статусу Донбасу так Криму суттєво відрізняються. Більшість жителів Дніпропетровської та Запорізької областей (57%-58%) вважають, що Донбас і Крим мають бути повернені Україні без жодних компромісів з Росією, тимчасом як відносна більшість у решті областей не згідні з цим. Також є значна розбіжність у думках щодо того, хто винен у воєнному конфлікті на Донбасі. Жителі Дніпропетровської та Запорізької областей переважно звинувачують Росію, жителі решти областей — центральну владу України.

Детальна інформація про дослідження медіа в Донецькій області — в презентації:

Media poll presentation_donetska_rus_fin from mResearcher

«Дослідження медіаситуації в південних і східних областях України» є підсумковим аналітичним продуктом якісного та кількісного моніторингу ЗМІ, який проводився громадською організацією «Інститут масової інформації», та соціального опитування, яке проводилося компанією «ГФК Юкрейн«.

медіа-уподобання-Сходу-України медіа-уподобання-Сходу-України

Джерело: GFK Ukraine

 Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*