GFK Ukraine: ринок побутової техніки та електроніки в Україні (ІІІ квартал 2015 року)

Ринок побутової техніки та електроніки в Україні у третьому кварталі 2015 року склав 11,4 млрд грн, що на 3,6% більше, ніж у 2014 році. Більшість секторів ринку зросли: телекомунікації – на 21.6%, офісна техніка – на 5,3%, велика побутова техніка – на 4,1% та інформаційні технології – на 1%. Падіння зазнали сектори фото та побутової електроніки – на 27,7% та 14,6% відповідно, а також мала побутова техніка – на 3.8%.

Телекомунікаційне обладнання: ринок смартфонів виріс на 33%

У третьому кварталі 2015 року обсяг ринку телекомунікаційного обладнання становив 3,2 млрд гривень, що на 21,6% більше за аналогічний період 2014 року. У грошовому вимірі ринок смартфонів виріс на 33% завдяки підвищенню середньої ціни. Найбільшим попитом серед споживачів користуються пристрої, що підтримують 2 сім-карти, обладнані екраном з діагоналлю 4-5,5 дюймів та камерою 5-8 мегапікселів. Натомість обсяг реалізації мобільних телефонів зменшився на третину в грошовому вимірі.

Офісна техніка: невелике зростання

Третій квартал 2015 року закінчився незначним зростанням ринку офісної техніки, склавши 194 млн грн. Це на 5% більше, ніж у третьому кварталі попереднього року. Такої динаміки було досягнуто завдяки порівняно невисоким цінам минулого року. Обсяг продажів БФП сягнув 138 млн грн, що становить більшу частину усього ринку офісного обладнання. Ринок принтерів становив 52 млн грн.

Велика побутова техніка: у тренді – групи з невисоким проникненням у домогосподарства

Обсяг ринку у третьому кварталі 2015 року склав 2,7 млрд грн, що на 4,1% більше за аналогічний період 2014 року. Цей незначний поступ став наслідком липневої реакції на валютні коливання. Продажі холодильників, пральних машин, мікрохвильових печей та вбудованої техніки лише на кілька відсотків відхилились від минулорічних показників. Найкращі результати показали групи з невисоким проникненням у домогосподарства: витяжки демонструють 16% приросту, сушильні автомати ─ 27%, морозильні камери ─ 13%, проте посудомийні машини втратили 4%.

Інформаційні технології: квартал майже без змін

У третьому кварталі 2015 року ринок ІТ техніки залишився на тому ж рівні, що й минулого року – 2,8 млрд грн. Ключовими категоріями залишаються ноутбуки і планшети. Темпи скорочення ноутбуків станови-ли близько 4%, планшетів 6%, тим часом як стаціонарних комп′ютерів – 11% порівняно з третім кварталом минулого року. Натомість категорія накопичувачів зросла майже на 60%. Такий стрибок був спричине-ний стрімким зростанням ціни, однак у натуральному вимірі обсяг про-дажів накопичувачів скорочується. Зростання у грошовому вимірі також демонструють ринки комп’ютерної периферії (мишки, клавіатури).

Мала побутова техніка: стабілізація ринку

У грошовому вимірі сектор третього кварталу зменшився на 3,8% від-носно відповідного кварталу попереднього року. Аналізуючи тренд середньої ціни, можна зробити висновок про стабілізацію порівняно з попередніми періодами. Так, у найбільших групах сектору (пилососи, мультиварки, техніка для приготування їжі) середня ціна зафіксована на рівні попереднього кварталу. Вже традиційно для поточного року кухонні категорії поступаються групі товарів з догляду за домом і доглядом за собою, головним чином через скорочення попиту на мультиварки. Категорії товарів з догляду за собою тримають першість пере-важно завдяки розвитку продажів через інтернет.

Побутова електроніка: падіння декількох категорій

Ринок побутової електроніки демонструє скорочення грошового обсягу на 14,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Категорія телевізорів втратила 18%, проте навіть цей сумний показник є кращим, ніж у попередньому кварталі. Дедалі більшої популярності набувають телевізори з увігнутим екраном та моделі з ультрависокою роздільною здатністю. Продовжує скорочуватись група DVD-програвачів.

Фото: дзеркальні фотокамери є лідерами у своїй групі

У третьому кварталі темпи падіння продажів фототехніки сповільнилися: обсяги продажів впали менше ніж на третину порівняно з третім кварталом 2014 року. Липень-вересень характеризувалися хоч і невеликим, але все-таки збільшенням купівельної активності на ринку. Найкращу динаміку з-поміж усіх сегментів продемонстрували дзеркальні фотокамери. Серед компактних камер найбільшим попитом користувалися ультразуми, ця категорія стрімко розвивається протягом останніх місяців.

GfK TEMAX® Україна: ринки починають набирати обертів, ціни стабілізуються

У третьому кварталі 2015 року характерною рисою українського ринку побутової техніки та електроніки є велика розбіжність між показниками у натуральному та грошовому вимірах. Тим не менше, завдяки стабілізації цін у липні-вересні, ринок показав зростання. Результати третього кварталу дають підстави для обережних сподівань на непогане завершення року.

Джерело: GFK Ukraine

 Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий